Ana SayfaDünyadanBonobo'dan yeni albüm habercisi single: "Rosewood"

Bonobo’dan yeni albüm habercisi single: “Rosewood”

Bonobo’nun Fragments adını verdiği yedinci stüdyo albümü, 14 Ocak 2022’de  yayınlanacak. Albümün müjdecisi ilk single “Rosewood” bugün yayınlandı. 

Elektronik sahnenin en yetenekli isimlerinden biri olan Simon Green, nam-ı diğer Bonobo, 2022 dünya turuyla birlikte 14 Ocak 2022’de Ninja Tune etiketiyle piyasaya sürülecek yeni albümü Fragments‘ı duyurdu. Duyuru ile birlikte Bonobo, “Rosewood” adındaki çıkış şarkısını da paylaştı. Fragments, Bonobo’nun şimdiye kadar yapmak zorunda olduğu en duygusal olarak yoğun kayıt oldu. Albümde Jamila Woods, Joji, Kadhja Bonet, Jordan Rakei, O’Flynn ve Miguel Atwood-Ferguson gibi isimler yer alıyor.

Green, Fragments’le ilgili olarak; “Kalabalıkları, hareketi ve birbirleriyle bağlantı kuran insanları ne kadar çok sevdiğimi tekrar tekrar hatırladım” diyor. Pozitif duygular sadece yüksek tempolu ritimlerde değil, en içe dönük ve melankolik parçalarda bile kendini gösteriyor.

12 şarkıdan oluşan yeni albümünü heyecanla beklediğimiz Bonobo’nun en son albümü 2017 yılında yayınlanan Migrations olmuştu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR