Ana SayfaHaberlerboygenius'dan Rolling Stone kapağında Nirvana'ya saygı duruşu

boygenius’dan Rolling Stone kapağında Nirvana’ya saygı duruşu

Julien Baker, Phoebe Bridgers ve Lucy Dacus’tan oluşan süper grup boygenius yayınlayacakları ilk albümleri “The Record” öncesi Rolling Stone’a kapak oldu. Grup, derginin 1994 yılında yayınlanan ikonik Nirvana kapağını yeniden canlandırdı.

Phoebe Bridgers’ın ifadesiyle 2018 yılında “bir tür kazayla” kurulan boygenius henüz ilk stüdyo albümlerini yayınlamamış olmalarına rağmen günümüzün en çok dinlenen ve takip edilen sanatçıları arasına girmeyi başardı. Yıllardır tanışık olan ve birbirlerinin solo işlerine hayranlık duyan Baker, Bridgers ve Dacus’ın bir araya gelerek kurulan boygenius, Rolling Stone’un kapağına taşıdığı ifadesindeki gibi tam olarak bugün “ihtiyaç duyduğumuz süper grup”.

Nirvana Rolling Stone kapağiboygenius

 

31 Mart’ta yayınlanacak ilk stüdyo albümleri “The Record” öncesi şimdilik sevenlerine albümden yalnızca üç şarkı paylaşan grup ünlü derginin kapağı için poz verdi bile. Rolling Stone’un Şubat 2023 sayısının kapağında göreceğimiz boygenius müzik severlerin kalbini çalacak bir şekilde Nirvana’nın 1994 yılında verdiği kapak pozunun aynısını canlandırdı. Fotoğraf çekimlerinin kamera arkasında verdikleri röportajda Lucy Dacus “Yaptıkları her işteki doğal hamlığı çok seviyorum ve bence onlarla bir şekilde benzer bir ‘kusurluluk’ seviyesini tutturmayı deniyoruz.” diyerek gruba duydukları saygıyı dile getiriyor ve ekliyor: “Ayrıca Julien, Dave Grohl’a benziyor.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR