Ana SayfacazBozcaada Caz Festivali'nden "Keşif" albümü

Bozcaada Caz Festivali’nden “Keşif” albümü

Bozcaada Caz Festivali’nin bu yıla özel hazırladığı sürprizlerinden biri de Bozcaada Caz Festivali 2020 “Keşif” albümü oldu.

Space Goats işbirliğiyle dijital platformlarda yayınlanan albüm, geçmiş yıllarda festivalde sahne almış usta müzisyenleri bir araya getiriyor.

Bozcaada Caz Festivali 2020 “Keşif” albümü Alp Ersönmez, Cenk Erdoğan, Çağrı Sertel, Deniz Mahir Kartal gibi sanatçıların Bozcaada’dan ilham alarak hazırladıkları özgün bestelerinden oluşuyor.

Albümde Seçil Akmirza ve Alp Ersönmez’in “Beşik”, Sarp Maden’in “Cazadabo”, Deniz Mahir Kartal ve Cenk Erdoğan’ın “Polente Feneri”, Volkan Öktem’in “Mira”, Çağrı Sertel’in “Geçer”, Emir Ersoy’un “Lefkofris” ve Elif Pıtırlı’nın “Vahit” adlı eserleri yer alıyor.

Ekran Resmi 2020 09 04 14.10.46

Albümde tüm eserlerin mastering’ini Cem Büyükuzun’un yaptı. Seçil Akmirza, Ercüment Orkut, Alper Yılmaz, Caner Üstündağ, Mustafa Haybat, Mustafa İpekçioğlu, Abbas Karacan, Doğukan Çokşeker gibi caz müzisyenleri de sesleri veya enstrümanlarıyla katkıda bulundular. Albümün kapağı ise illüstrasyon sanatçısı Sedat Girgin’in imzasını taşıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR