Ana SayfaDünyadanBrad Pitt müzik işine girdi, Miraval Studios'a el attı

Brad Pitt müzik işine girdi, Miraval Studios’a el attı

Dünyaca ünlü oyuncu Brad Pitt ve Fransız yapımcı Damien Quintard; Pink Floyd, AC/DC, The Cure ve Sting tarafından kullanılan ünlü Miraval Studios’u yeniden açacak. 

Miraval Studios Instagram sayfasında Quintard, kendisinin ve Pitt’in şimdiye kadarki en ikonik kayıt stüdyolarından birini yeniden tasarladıklarını söyledi: “Fransa’nın güneyinde yer alan “Château Miraval”da, gelmiş geçmiş en ikonik kayıt stüdyolarından birini yeniden tasarlıyoruz. Pink Floyd, The Cranberries, AC/DC gibi birçok sanatçının orada kaydettiği şarkıların zamansızlığı çok yakında günümüz sanatçıları için geri dönecek. Başlamak için sabırsızlanıyoruz ve önünüzdeki bu duygusal macera için sizi de aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz.”

 Miraval Studios’un 2022’nin yaz aylarında açılması planlanıyor.

Brad Pitt, stüdyonun bulunduğu 35 odalı şatoyu ve mülkü eski eşi Angelina Jolie ile birlikte 35 milyon dolara satın almıştı. Bu stüdyonun olağanüstü bir doğal yankıya sahip olduğu, böylece stüdyonun herhangi bir yerinde sesleri veya enstrümanların kaydedebilineceği söyleniyor.

Pitt, 2000’lerin başından beri atıl durumda olan stüdyodaki mevcut ekipmanı yenilemek için Quintard ile birlikte çalışıyor. Quintard, Pitt ile tanıştığında müzik üzerine konuşmaya başladıklarını söylüyor: “Ses hakkında konuştuğumuz yoğun bir andı. Müzik analizinde ne kadar hassas olduğuna şaşırmıştım.”

Stüdyo, Fransız piyanist Jacques Loussier tarafından kurulmuş ve Pink Floyd, gibi ünlü grupların ve müzisyenlerin sık sık kullandıkları bir kayıt stüdyosu olmuştu.

 

 

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR