Ana SayfaalternatifBrek'ten kırık kalplere teselli: Mutsuzlar

Brek’ten kırık kalplere teselli: Mutsuzlar

Özellikle Ölüpop albümüyle olumlu eleştiriler alan alternatif müziğin yeni nesil isimlerinden Brek, yeni albümü MUTSUZLAR‘ı DokuzSekiz Müzik yapımcılığında yayınladı.

İlk albümü TV Juice ve 2019 yılında yayınlanan Ölüpop albümlerinin ardından üçüncü albümü MUTSUZLAR‘ın hazırlıklarını tamamlayan Brek, haberci olarak yayınladığı ”gittim gördüm” ve ”sarmaşık” single çalışmaları ile dinleyicisine albüm ile ilgili tüyolar verdi.

Nihil Piraye ve Mispis gruplarındaki vokal ve davul performansı ile tanıdığımız Brek, 2018 yılından bu yana kişisel projeleri ile müzikal yolculuğuna devam ediyor. Uzun yıllardır yer aldığı her projede büyük beğeni toplayan Brek, kişisel projelerini yayınladığı süreçte de albümleri ve arka arkaya yayınlanan teklileri ile alternatif müzik dünyasının önemli isimlerinden biri oldu.

Sanatçının 10 trackten oluşan, gözünde tek damla gözyaşı ile tebessüm ederek usulca dans eden kalbi kırıklara bir teselli mahiyetindeki MUTSUZLAR albümü, Brek’in lo-fi pop ile çıktığı müzikal serüveninde söz yazarı kimliğini de bir adım daha öne taşıdığı tınılara sahip olma özelliği taşıyor.

Albümde yer alan tüm söz, müzik ve düzenlemeler Brek’in imzasını taşırken, mixleri Baran Göksu, albüm masteringini ise Ahmet Gökhan Coşkun yaptı. Brek, MUTSUZLAR albümünden “işte senin için bir şarkı”nın video klibinin yönetmenliğini de üstlendi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR