Ana SayfaHaberlerBRIT Ödülleri'nin yükselen yıldızları

BRIT Ödülleri’nin yükselen yıldızları

İngiliz müzik sahnesindeki en yeni çıkışlarıyla BRIT Ödülleri’nde Yükselen Yıldız kategorisine aday gösterilen isimleri keşfediyoruz. 

BRIT Ödülleri heyecanı kendini hissettirmeye başladı. 11 Şubat 2023’te Londra’da gerçekleşecek BRIT Ödülleri‘nin Yükselen Yıldız kategorisi için ise üç isim şu sıralar kıyasıya rekabet içinde. Eskiden Eleştirmenlerin Seçimi adı altında verilen ödüle aday olan isimler ise müzik listelerinde ilk 20’ye girememiş ama iyi bir çıkış yakaladığı düşünülen İngiliz sanatçılardan oluşuyor.

Peki İngiliz müzik sahnesinin bu yeni isimleri kimler? Cat Burns, FLO ve Nia Archives. Çıkış EP’si “Emotionally Unavailable”ı bu yıl çıkaran Burns, “Bu yılki BRIT Yükselen Yıldız kategorisine aday olmak, ölmeden önce yapılacaklar listemdeki en büyük maddelerden biriydi. Bu yüzden dürüst olmak gerekirse bunu başarmış olmak benim için dünyalara bedel” diyor.  

“The Lead” adlı ilk EP’sini geçen temmuz ayında çıkaran FLO ise bu adaylıkla ilgili olarak şöyle diyor: “İlk teklimi çıkarmamın üstünden daha bir yıl geçmeden bir BRIT adaylığı almak, gerçekleşen bir rüya benim için. Hepimiz annelerimizle birlikte oturup BRIT Ödülleri’ni izleyerek büyüdük ve performans sergileyen o kız gruplarından ve güçlü kadın sanatçılardan ilhamımızı aldık.”

Bu yıl altı şarkıdan oluşan “Forbidden Feelingz” EP’si ile ses getiren Nia Archives ise, “BRIT Yükselen Yıldız kategorisine aday gösterilmenin bana nasıl hissettirdiğini kelimelerle ifade etmem mümkün değil. Onları TV’de izleyerek büyüdüm. Benim gibi birisinin bunu yaşayacağını gerçekten düşünemezdim. Çok mutluyum!” açıklamasında bulundu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR