Ana SayfaDünyadanBritney Spears özgürlüğüne bir adım daha yaklaştı

Britney Spears özgürlüğüne bir adım daha yaklaştı

Dünyaca ünlü şarkıcı Britney Spears’ın babası Jamie Spears tüm dünyada destek gören #FreeBritney (Britney’e özgürlük) hareketinden sonra mahkemeye başvurarak vasiliğin bitirilmesini talep etti. 

39 yaşındaki Britney Spears’ın yıllardır özgürlüğü için mücadele ettiği davada sürpriz bir gelişme yaşandı. Britney’in babası Jamie Spears, vasiliği bırakmak istediğine dair mahkemeye beyanda bulundu. Baba Spears, kızının 13 yıllık vasiliğin sona erdirilmesi talebiyle açtığı davada kızına cevaben talebini kabul ettiğini belirtti.

Jamie Spears adına mahkemeye sunulan beyanda, “Son olaylar, bu vasilikle ilgili şartların değiştiğine dair soruları akla getirdiğinden, vasilik daha fazla devam etmeyebilir. Bayan Spears, mahkemeye vasiliğin bitmesi talebinde bulunarak hayatının kontrolünü geri almak istediğini belirtti. O kendi sağlık durumu ile ilgili kararlar verebilmek istiyor, ne zaman, nerede ve nasıl terapiye gideceğini seçmek istiyor. Kariyerinden elde ettiği parayı teftiş ve gözetim olmadan harcamak istiyor. Evlenebilmek ve o yönde karar verirse bebek yapmak istiyor. Kısacası vasi kısıtlaması ya da mahkeme süreci olmadan hayatını kendi seçimleriyle yaşamak istiyor” ifadeleri yer aldı.

2009’DAN BERİ KIZININ YASAL VASİSİ 

Britney Spears’ın avukatı Mathew Rosengart, baba Spears’la ilgili bu gelişmeyi doğrulayarak, “Bu başvuru Britney Spears’ın temize çıktığını gösterdiği kadar onun yasal zaferinin de göstergesidir” dedi.

2009’dan beri kızının vasiliğini üstlenen baba Spears’ın bu adımı, “Hayatımı yaşamak istiyorum” diyen Britney’nin özgürlüğüne bir adım daha yaklaşması olarak yorumlanıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR