Ana SayfaDünyadanBritney Spears'ın yardım çığlıkları gündemde

Britney Spears’ın yardım çığlıkları gündemde

Dünya Britney Spears’ın Los Angeles mahkemesinde gözyaşları içinde verdiği ifadeyi konuşuyor: “Tüm dünyaya yalan söyledim…” 

2008 yılında geçirdiği krizden beri tüm hayatı yasal vasilerinin kontrolünde olan Britney Spears, “Tüm dünyaya iyi ve mutlu olduğumu söyleyerek yalan söyledim. “Bu vasilik bana yarardan çok zarar veriyor. Bir hayata sahip olmayı hak ediyorum… Yaptığım işte harikayım. Tek istediğim kazandığım paraya sahip olmak ve hikayemi dünyayla paylaşmak. Duyulabilmek istiyorum” dedi.

The Guardian’ın haberine göre; Spears, 2008’den bu yana bağımsızlığını tehdit eden yasal düzenlemeye karşı mahkemeye ifade verdi. Kızının vasiliğini yapan Jamie Spears’a, 2007’den sonra Britney Spears’ın kariyeri ve kişisel yaşamı üzerinde kontrol hakkı verilmişti.

BRITNEY’NİN ACISI BELGESELDE ORTAYA ÇIKTI 

britney-spears-ve-justin-timberlake

Spears, iradesi dışında çalışmaya zorlandığını ve vasiliğini üstlenen babasının evlenmesini ve çocuk sahibi olmasını engellediğini söyledi. Çocuk sahibi olabilmek için doğum kontrolünü sonlandırmak istediğini, ancak doktora gitmesine izin verilmediğini belirten Spears, erkek arkadaşının arabasına binmesinin yasak olduğunu ve bazı arkadaşlarıyla görüşmesinin engellendiğini ifade etti.

Britney Spears, 2021’de şarkıcının vesayetiyle ilgili konulara odaklanan bir belgesel olan Framing Britney Spears’ın yayınlanmasının ardından yeniden gündem oldu. Sosyal medyada #FreeBritney kampanyası başladı ve Britney hayranları şarkıcının yeniden özgürlüğüne kavuşması için harekete geçti. Dün geceden beri #FreeBritney etiketi altında Twitter’da 824 bin tweet atıldı.

Spears’ın magazin gündemine oturan ve olaylı bir ilişki yaşadığı eski erkek arkadaşı Justin Timberlake “Şu anda hepimiz Britney’i desteklemeliyiz… Hiçbir kadın kendi vücudu hakkında karar vermekten kısıtlanmamalı” açıklamasını yaptı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR