Ana SayfaHaberlerBron/Broen’un yaratıcısından yeni dizi!: “The Chalk Man”

Bron/Broen’un yaratıcısından yeni dizi!: “The Chalk Man”

Bir televizyon klasiği haline gelen İskandinav kriminal dizisi Bron/Broen’un yaratıcısı İsveçli yazar Hans Rosenfeldt, C.J. Tudor’un romanı “The Chalk Man”i ekranlara uyarlayacak.

2011 yılında yayına başladığı günden itibaren dört sezon süren yolculuğu boyunca tüm dünyayı etkisi altına almış büyük bir televizyon fenomeniydi Bron/Broen. Dizinin yaratıcısı ve yazarı Hans Rosenfeldt için de dizinin 2018 yılında yaptığı finalin ardından sular hiç durulmadı. O zamandan beri birden fazla projede çalışmayı sürdüren Rosenfeldt sonunda suç/gerilim türüne geri döneceğini hayranlarına müjdeledi.

“Britanya’nın Stephen King’i” olarak anılan başarılı yazar C.J. Tudor’un en sevilen romanlarından “The Chalk Man”in televizyon uyarlaması Rosenfeldt’e emanet edildi. Bu sene halihazırda çalışmaları başlamış olan bir diğer C.J. Tudor uyarlaması olan “The Burning Girls” ekibinde de yer alan Rosenfeldt, Tudor’un eserleri üzerine çalışmaktan keyif aldığını söylüyor: “C.J. Tudor’un kitaplarını seviyorum ve onlardan birini daha uyarlama fırsatı yakaladığım için çok mutluyum. ‘The Chalk Man’in twist’li hikaye akışını ve ilgi çekici karekterlerini ekrana yansıtmak için sabırsızlanıyorum.”

Daha önce BBC stüdyoları farklı bir yaratıcı ekiple birlikte C.J. Tudor’un çok satan romanı “The Chalk Man”in uyarlaması üzerine çalışıyordu. Ancak çeşitli anlaşmazlıklar sebebiyle ekibin işi bırakmasıyla uyarlama projesi de rafa kalkmıştı. Şimdiyse İsveçli yazar Hans Rosenfeldt’in projenin başına geçmesiyle çalışmalar yeniden başladı. Son zamanlarda hiç suç/gerilim türü programlar izlemediğini belirten Rosenfeldt için de türe, hayranlarını mutlu edecek bir dönüş anlamı taşıyor. Aşağıdaki videoda, ülkemizde “Çöp Adam” ismiyle yayınlanan romanı C.J. Tudor‘un kendisinden dinleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR