Ana SayfaDünyadanBTS elemanlarına sevindiren haber: Askerliği erteleyebilecekler

BTS elemanlarına sevindiren haber: Askerliği erteleyebilecekler

Dünyaca ünlü popüler K-pop grubu BTS elemanlarından Jin ve Suga, yaklaşan askerlik görevlerini iki yıl daha erteleyebilecekler.

Güney Kore’de yasalarla ilgili çok önemli bir değişiklik yapıldı. Yeni yasaya göre BTS elemanlarından 28 yaşına gelen Jin ve Suga askerliklerini 30 yaşına kadar erteleyebilecekler.

Güney Kore’de erkeklerin 28 yaşına gelmeden zorunlu askerlik görevlerini yapmaları gerekiyor. Revize edilen askerlik hizmeti yasası hakkında Güney kore Kültür, Spor ve Turizm bakanı “Kore’nin imajını hem ülke içinde hem dünya çapında büyük ölçüde geliştiren pop kültür sanatçıları” oldukları gerekçesiyle BTS’nin görevlerini 30 yaşına kadar yapabilecekleri açıklandı.

Yasa değişikliği ilk olarak Eylül ayında Demokrat parti üyesi Jeon Yong-gi’nin şu sözleriyle önerildi: “Pop müzisyenleri ve BTS gibi sanatçıların kariyerleri 20’li yaşlarında gelişebilir. Kariyerlerinin zirvesinde askeri görevin önlerini kesmesine izin veremeyiz. Onları görevden muaf tutmuyoruz, adil olması için görevlerini erteliyoruz.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR