Ana SayfarockBu ekibe dikkat: Atlas RB

Bu ekibe dikkat: Atlas RB

Türkçe reggae soslu rock müzikte yeni bir yorum olan Atlas RB, yeni şarkıları “Ganjah Bul”u yayınladı.

Atlas RB, Onur Uğur, Oğuzhan İçer ve Ömer Adil tarafından kurulmuş bir Rock ve Reggae grubu. 21 Şubat’ta digital stream servislerinde yayında olan “Ganjah Bul”la selam eden Atlas RB, kendi kaleminden kendini şöyle anlatıyor:

“Gruba adını veren Atlas figürü, yalnızlığından sıkılarak amaçsızca sürgün edildiği bir düzene karşı koyan, insanoğlunun onun yaptıklarına dair; vurdumduymaz ve nankör davranışlarından rahatsız olmuş ve duyduğu kin ile zincirlerini kırıp yeryüzüne inerek intikam arayışında olan bir ‘Atlas’ figürü olarak baştan yaratılmıştır.

Grup, 2018 yılında reggae, rock ve rap gibi birbirinden farklı müzik türlerinden esinlenerek, “Efendi Uyanıyor” isimli albümlerinin çalışmalarına başladı. Söz ve besteleri vokal Onur Uğur’a ait olan ilk albümde, Ömer Adil ve Oğuzhan İçer’in aranjeye katılımıyla şarkıları nihai formlarına getirdiler. 2018’in üçüncü çeyreğinde Caner Koşunda, Babür Sazak, Yasin Eryoldaş ve Üveys Akçaylı’nın da katılımıyla yoğun bir çalışmanın ardından albümleri “Efendi Uyanıyor”un kayıtlarını tamamladılar.

İsmini H.G.Wells’in kaleme aldığı tarihteki ilk distopik roman “Efendi Uyanıyor” dan alan albümleri, 11 şarkıdan oluşmaktadır. “Efendi Uyanıyor”dan çıkan ilk teklileri ‘Başım Belada’, grubun albümde yarattığı, hüzünlü sözlerin ardında saklanan yırtıcı ama bir o kadar da eğlenceli atmosferin bir timsali olarak nitelendirilebilir.

Ekip 13 Mart Cuma günü The Wall Kadıköy’de sahne alacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR