Ana SayfaHaberlerBu hafta sinemalarda neler izleyeceğiz?

Bu hafta sinemalarda neler izleyeceğiz?

Sinemalarda bu hafta vizyona giren filmler arasından öne çıkanları sizler için seçtik. Türk sinemasından kahkaha garantili iki film olduğunu da söyleyelim.

Coupez!

Klasik zombi filmlerini tiye alan bir film “Coupez!”. Fransız yapımı film, düşük bütçeli bir zombi filmi çekimi sırasında seti gerçek zombilerin basmasıyla yaşananları konu ediniyor.  Ekip kendilerini bir ölüm kalım savaşı içinde bulurken, yönetmen kısıtlı parayı ve zamanı harcamamak için çekimleri durdurmaya yanaşmıyor ve ortaya yer yer gülüp, yer yer irkildiğiniz bir yapım çıkıyor.

Syk Pike

Dillimize “İlgi Manyağı” olarak çevrilen ve bir süre önce Başka Sinema kapsamında kısıtlı sinema salonunda vizyona giren “Syk Pike” şimdi tüm sinemalarda. Thomas ve Signe‘nin ilişkisi Thomas‘ın sanat alanında ün kazanmasıyla birlikte sarsılıyor. Signe dikkatleri üstüne çekmek için türlü türlü işlere girişiyor ve ortaya kahkaha dolu anlar çıkıyor.

Hazine

Çağlar Çorumlu, Boran Kuzum, Şükran Ovalı, Serkan Keskin, Aslıhan Gürbüz, Gürhan Altundaşar ve Hasibe Eren’in başrolünü üstlendiği “Hazine”, annesini defnetmek için yıllar sonra doğup büyüdüğü kasabasına dönen devlet memuru Mesut‘un işlerini halledip hemen Ankara’ya dönmeyi hedeflemesiyle başlıyor. Ancak işler planladığı gibi gitmiyor ve kendisini bir define kazısında buluyor.

Mahalleden Arkadaşlar

Gülme garantili bir film daha bu hafta vizyona giriyor. Selçuk Aydemir‘in yazıp yönettiği “Mahalleden Arkadaşlar”, izleyiciyi 90’lı yıllara geri götüren bir aile filmi. Selçuk adlı bir çocuğun mahalledeki arkadaşlarıyla birlikte yaşadığı maceraları konu edinen filmde, Alper Kul, Nurgül Yeşilçay ve Murat Akkoyunlu başrollerde.

Bonus

Evdeki sinemamıza da bu hafta iki güzel film geliyor. Pazar günü evde film keyfi yapmak isteyenler bu filmleri izleme listenize muhakkak alın.

My Policeman

Harry Styles‘ın başrolünü oynadığı ve Michael Grandage tarafından çekilen “My Policeman”, Bethan Roberts‘ın 2012 yılında yazdığı aynı adlı romandan uyarlandı. Prime Video’da 4 Kasım’da yayına girecek olan film, eşcinselliğin yasa dışı olduğu bir dönemde Tom ve Patrick arasındaki tutkulu ilişkiyi merkezine alıyor.

Causeway

Başrollerini Jennifer Lawrence ve Brian Tyree Henry’nin paylaştığı “Causeway”, Afganistan’da savaşırken beyin travması geçiren bir askerin evine döndükten sonra hayata adapte olmasında yaşadığı zorlukları gözler önüne seriyor. Filmi 4 Kasım’dan itibaren Apple TV+‘tan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR