Ana SayfaHaberlerBu hafta sinemalarda neler var?

Bu hafta sinemalarda neler var?

Bu hafta Türk sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Ömer Faruk Sorak’ın yeni filmi ve Dwayne Johnson’ın oynadığı “Black Adam” öne çıkıyor.

Black Adam

Süper kahraman filmleri furyası bütün hızıyla devam ediyor. Kasımda vizyona girecek “Black Panther: Wakanda Forever” kadar sabırsızlıkla beklediğimiz “Black Adam” bu cuma vizyona giriyor. Marvel Sinematik Evreni almış başını giderken DC Genişletilmiş Evreni için büyük umutların bağlandığı “Black Adam”ın başrolünde Dwayne Johnson yer alıyor. Film, Black Adam‘ın hapis kaldığı mezarından kurtulduktan sonra kendine has adalet görüşünü modern dünyaya uygulamak için harekete geçmesini konu ediniyor.

Bandırma Füze Kulübü

Türk sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Ömer Faruk Sorak, “Aşk Tesadüfleri Sever 2”nin ardından yeni filmi “Bandırma Füze Kulübü” ile karşımızda. 1950’li yıllarda uzaya merak salmış liseli gençlerin devlet desteği, maddi imkanlar, uzay programı olmadan hayallerini gerçekleştirip, imkansızı başarabilmek, uzaya roket gönderebilmek için Bandırma Füze Kulübü’nü kurmalarını anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda ise Alina Boz, Erkan Kolçak Köstendil, Aslı Bekiroğlu, Deniz Can Aktaş yer alıyor.

Good Luck to You, Leo Grande

Sophie Hyde‘ın yönettiği ve Emma Thompson‘ın başrolünü oynadığı “Good Luck to You, Leo Grande”, cinselliğini açığa çıkarmak ve gerçek bir cinsel ilişki yaşamak isteyen 55 yaşındaki Nancy Stokes’un yolunun Leo Grande adlı genç adamla kesişmesinin hikayesini eğlenceli bir dille izleyiciye aktarıyor. Başlı başına Emma Thompson‘ın oyunculuğu bile yeter desek yeridir.

Bonus:

Vizyona giren filmler arasında dikkat çekenleri yazdık, ama yarın dijital platformda yayına girecek iyi bir filmi de atlamak istemedik. Evde sinema keyfi için izleme listenize bu filmi de ekleyebilirsiniz. 🙂

Raymond & Ray

Apple Originals yapımı olan “Raymond & Ray”, babalarının ölümünün ardından bir araya gelen iki üvey kardeşin ilginç hikayesine odaklanıyor. Çünkü babalarının son arzusu kendi mezarını onların kazmasıdır. İkili bütün bu süreçte nasıl birer bireye dönüştüklerini de sorgularlar. İşin güzel tarafı ise başrolleri Ewan McGregor ve Ethan Hawke‘un üstleniyor olması. Bu filmi Apple TV+‘ta izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR