Ana SayfaHaberlerBu hafta sinemalarda vizyona giren filmler

Bu hafta sinemalarda vizyona giren filmler

Bu hafta sinemalarda kadrosu ve senaryosuyla üstüne oldukça konuşulan, festivallerde prömiyerini yapan filmler vizyona giriyor.

Bones and All

Timothée Chalamet ve Taylor Russel‘ın başrolünü oynadığı “Bones and All”, sıra dışı senaryosuyla dikkat çekiyor. Temeline toplum tarafından dışlanmış iki gencin aşk hikayesini alıyor. Russell‘ın canlandırdığı Maren ve Chalamet‘nin hayat verdiği Lee çıktıkları yolculukta hem korkunç geçmişleri hem de kendileriyle yüzleşiyor.

Holy Spider

16 seks işçisi kadını öldüren Saeed Hanaei’nin hikayesinden esinlenen ve bu yılki Filmekimi’nde ilk olarak sinemaseverlerle buluşan “Holy Spider”, ödüllü İranlı yönetmen Ali Abbasi‘nin son filmi. “Kutsal Örümcek” olarak dilimize çevrilen film, Cannes Film Festivali’nde başrolü üstlenen Zar Amir-Ebrahimi‘ye en iyi kadın oyuncu ödülünü de kazandırdı.

Kendi Yolumda

Ömer Faruk Sorak‘ın yönetmenliğini üstlendiği ve Athena grubundan Gökhan Özoğuz‘un başrolünü üstlendiği “Kendi Yolumda”, yürek ısıtan bir hikayeye sahip. Filmde, Gökhan Özoğuz Adana’da gittiği tamircide tamirci çırağı Ömer Ali ile tanışıyor. Onun müzikal yeteneğini keşfetmesi üzerine bu işin peşini bırakmamasını söylüyor, ancak çocuğun “Sen de benimki gibi bir aileye, benim doğduğum gibi bir tamirhaneye doğsaydın, Athena Gökhan olabilir miydin?” diye sormasıyla, Özoğuz bu sorudan etkileniyor ve arabanın tamirini beklerken uykuya dalıyor. Rüyasında kendini Adana’nın zorlu mahallelerinde büyüyen bir tamirci çırağı olarak görüyor ve olaylar gelişiyor.

Poker Face

Russell Crowe‘un yönetmenliğini, senaristliğini ve başrolünü üstlendiği “Poker Face”, milyarder Jake Foley‘in en yakın arkadaşları için unutamayacakları bir poker gecesi ayarlaması ve onlara hayal edemeyecekleri kadar çok para kazanma şansı tanımasıyla başlıyor. Ancak bu oyunun tek bir kuralı vardır, o da oyuncuların en özel sırlarını açıklamaları gerektiğidir. Bir noktadan sonra gerilim yüklü bir hikaye sizleri bekliyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR