Ana SayfaHaberlerBu hafta sinemalarda vizyona giren filmler

Bu hafta sinemalarda vizyona giren filmler

Bu hafta sinemalarda vizyona girenler arasında prömiyerini film festivallerinde yapmış filmlerden Güney Kore sinemasına birçok yapım bulunuyor. 

Official Competition

Penélope Cruz, Antonio Banderas ve Oscar Martinez‘in başrollerini oynadığı “Official Competition”, film yapımcısı Lola Cuevas‘ın milyarder bir iş insanının talebi üstüne bir film çekmeye balmasını konu ediniyor. Ancak bu filmde rol alan iki oyuncunun yaşadığı ego savaşı yeteneklerinin de önüne geçiniyor ve buna çözüm bulmak isteyen Lola ilginç girişimlerde bulunuyor.

Call Jane

1960’yı yılların Amerika’sında geçen “Call Jane”, istenmeyen bir hamilelik yaşayan evli bir kadının yasalardan ötürü kürtaj yaptıramamasını ve banliyöde yaşayan bir grup kadınla birlikte yardım bulmaya çalışmasını izleyiciyle buluşturuyor. Elizabeth Banks‘in başrolünü üstlendiği filmin yönetmeni ise, Cate Blanchett ve Rooney Mara‘nın rol aldığı “Carol”ın Oscar’a aday gösterilen senaristi Phyllis Nagy

Violent Night

“Stranger Things” dizisi ile ayrı bir sempati duymaya başladığımız David Harbour‘ın başrolünü üstlendiği “Violent Night”, Noel akşamı bir grup paralı askerin, zengin bir kişinin eve girip insanları rehin almasıyla yaşananları konu ediyor. Ancak bir dövüşçü olan Noel Baba’nın da o evde olmasıyla saldırganlar beklenmedik olaylarla karşılaşıyor.

Decibel

Son yıllarda yükselişe geçen Güney Kore sinemasından bir film de bu hafta vizyona giriyor. In-ho Hwang’ın yönettiği “Decibel”, bir stadyuma bomba yerleştirildiğini öğrendikten sonra ailesinin ve masum insanların hayatını kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişen eski kıdemli Yüzbaşı Do-yeong‘un hikayesini izleyiciyle buluşturuyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR