Ana SayfaalternatifBu sese dikkat: Turhan Oğuzhan Atay

Bu sese dikkat: Turhan Oğuzhan Atay

Turhan Oğuzhan Atay’ın ilk teklisi “Diğer Yanda” 11 Mayıs Pazartesi günü, hitym üzerinden dağıtılarak tüm dijital platformlarda yayına girdi.

“Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki herkes farklı dünyalarda gibi. Yanı başımızda savaş var, sokaklarda insanlar vuruluyor, küçücük bedenler kıyıya vuruyor ama kimsenin umurunda değil. Ellerindeki telefonlardan gördükleri haberleri “like”layıp geçiyorlar, bir şey hissetmiyorlar. Bu insanları suçlamıyorum, hepimiz robotlaştık…” İşte bu düşünceler aklında dolaşırken “Diğer Yanda”yı yazdı Turhan Oğuzhan Atay, bir otobüs yolculuğunda.

1993’te İzmir’de dünyaya gelen şarkıcı-şarkı yazarı, çocukluk yıllarından bu yana müziği kendine bir ifade biçimi olarak benimsemiş, sevinçlerini, hayallerini ve hayal kırıklıklarını, ayrıca çevresinde dönen başka dünyaları şarkılarına konu edindi.

Celal Bayar Üniversitesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimi alıp, kısa bir süre özel sektörde çalıştı ancak müziğe olan tutkusu onu sahnelerden uzaklaştıramadı. Halen İzmir’de çeşitli otel ve barlarda sahne alıyor.

Söz ve müziği kendisine ait olan “Diğer Yanda” ev stüdyosunda kayıt edildi ve müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR