Ana SayfaelektronikBubumatik'ten Berlin rüzgarları: "Torture"

Bubumatik’ten Berlin rüzgarları: “Torture”

Elektronik sahnenin köklü isimlerinden Bubumatik’in “Torture” isimli single’ı 23 Haziran’da Red Jungle tarafından yayınlandı.

Almanya’nın en büyük techno festivali Loveparade ve Godskitchen gibi global ve birçok lokal etkinlikte sahne alan Bubumatik uzun bir aradan sonra stüdyoya girerek Red Jungle’a özel bu single ile karşımıza çıkıyor.

Berlin ve İstanbul temelli kurulan label’ın genç yeteneklere kapılarını açan ‘’alternatif ol, kendin ol’’ sloganından etkilenerek yol gösterici niteliğinde hazırladığı parçanın miks ve master çalışmaları ünlü Alman prodüktör Christian Burkhardt tarafından Frankfurt stüdyolarında yapıldı.

BUBUMATİK KİMDİR?

Bubumatik (Burhan Kılıçak): Elektronik müzik DJ ve prodüktörü, 2000’li yılların başında adını kendine özgü electro soundu ve Radyo FG genel müdürlüğü ile düzenlediği birçok festival ile duyurdu. Groove Armada , Sasha, Tiga gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştı, 2008 yılındaki 1.6 milyonluk rekor katılımla gerçekleşen Dortmund’taki Loveparade festival performansı yerli ve yabancı basında geniş yer buldu.

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR