Ana SayfaHaberlerBugün çıkan yepyeni şarkılar

Bugün çıkan yepyeni şarkılar

Yaz enerjisini iliklerinize kadar hissettirecek olan synthpop’tan rap’e farklı tarzlardaki en yeni şarkıları keşfetmeye hazır mısınız?

Şekersiz – ‘Gülmeni İsterim’

2017 yılından bu yana yayınladıkları ‘İmkansız Bir Aşk Denir’, ‘En Güzel Yaşımdı’, ‘Yanımda Gülmedin O Kadar’ gibi şarkılarıyla YouTube ve Spotify’da milyonlara ulaşan Şekersiz, genelde hüzünlü besteleriyle tanınıyor, ancak “Peki Yasemin” albümünden sonra çıkardıkları yeni teklileri ‘Gülmeni İsterim’ ile mutlu ve umutlu bir bakış açısı sunuyor.

Adakanbo – “Bölüm 1: Son”

“Bölüm 1: Son” adlı yeni EP’sini yayınlayan Adakanbo, müzikal üretimini farklı bir boyuta taşıyor. Yarattığı karanlık ve depresif müzikal dünyayı daha neşeli ve pozitif bir eksene kaydırmak isteyen Adakanbo, bu EP ile eski müziği ve yeni müziği arasında yeni bir köprü kurmayı amaçlıyor. EP’deki diğer şarkılar ‘Tıngırtı’ ve ‘Kendinin En Büyük Düşmanı’nın söz ve müziği de yine Adakanbo imzası taşıyor.

Zen-G ve Buse Ayla – ‘Hakkında’

Son zamanların dikkat çeken isimlerinden Zen-G, yeni şarkısı ile sevenleriyle buluşuyor. Geçtiğimiz günlerde beş şarkılık EP’sinin ilk çalışması olan ‘Rol’ adlı şarkısını müzikseverlerin beğenisine sunan Zen-Gnin yeni çalışması ise sevgilisine yazdığı ‘Hakkında’ şarkısı. “Hayatımdaki en gerçek şarkı” sözleriyle duygularını ifade eden Zen-G, bu şarkının kendisine çok yüksek dozda aşk ve tutku hissettirdiğini dile getiriyor.

Klor – ‘Ucuz Yaz Aşkı’

Klor, yazı yeni teklileri ‘Ucuz Yaz Aşkı” ile karşılıyor. 80’lerin synth altyapısını günümüz müziğine taşıyan grubun yaz aşklarından ve sıcak günlere dair elementlerden oluşan sözler içeren yeni şarkısı ‘Ucuz Yaz Aşkı’ müzikseverlere mutlu ve enerjik günler vadediyor.

İdil Ateş – ‘Nehir’

İdil Ateş, bugüne kadar yayınladığı beş teklisinin ardından, dinleyiciyi mistik bir yolculuğa çıkaracağı üç parçalık “Fantasma” EP’sinden ‘Nehir’ adlı yeni teklisini yayınladı. Şarkı, Yunan mitolojisinde Psyhke ve Eros‘un hikayesini anlatarak dinleyicilere ruhların asla ayrılmadığını mitoloji aracılığıyla iletiyor.

Dönis – ‘Vazgeçmem’

Alternatif müziği synth altyapısı ve elektronik müzikle buluşturan Dönis, ilk albümü “1996” ile modern bir nostalji havası yaratıyor. Daha önce ‘Heal Me’ ve ‘Bulutlar’ parçalarında yaptığı işbirlikleriyle adından söz ettiren Dönis, kendi albümü “1996”dan ikinci teklisi ‘Vazgeçmem”i bugün yayınladı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR