Ana SayfaHaberlerBugün çıkan yepyeni şarkılar

Bugün çıkan yepyeni şarkılar

Rap’ten house’a, rock’tan Latin pop’a haftanın öne çıkan yeni şarkılarını sizler için derledik.

Lila – ‘Aşık Olasım Var’

2010’lu yıllarda Pin Up grubuyla, sonrasında trip hop grubu Telepotik’le izlemeye devam ettiğimiz Lila, bir süredir solo projesiyle de üretimlerine devam ediyor. Lila‘nın yaza merhaba dediği enerjik şarkı ‘Aşık Olasım Var’ın söz ve müziği Ramadan Çaysever’e, düzenlemesi ise Ozan Yılmaz‘a ait.

Seran Bilgi – ‘Biz Bize’

Seran Bilgi’nin, sıcacık bir yaz akşamında adeta bir dost sofrasındaymış gibi hissettirdiği yeni teklisi yayında. Bilgi, ‘Biz Bize’de “hadi gel boğaza inelim, dertler değiş tokuş” diyerek yazın uyanan enerjisi ile sıcacık bir çağrı yapıyor. İçinde usta şairleri incelikli ve esprili bir şekilde anan şarkının söz ve müziği ise Zeki Güner‘e ait.

Selin Sümbültepe – ‘Kıskıvrak’

Bağımsız müzik sahnesinin başarılı isimlerinden Selin Sümbültepe, 70’ler ve 80’ler funk groove rüzgarları estiren yeni şarkısı ‘Kıskıvrak’ ile karşımızda. Retro ögelerle dolu, bossa tarzında başlayan şarkıya bir de renkli bir video klip eşlik ediyor.

Emre Uludoğan – ‘Öyle Bir Kadın’ 

Yıllardır kendi sözünü, müziğini ve düzenlemelerini yapan multi-enstrumantalist Emre Uludoğan‘ın Latin pop ezgileri taşıyan yeni şarkısı ‘Öyle Bir Kadın’ tüm dijital platformlarda yayında. Davullarını Mert Alkaya‘nın çaldığı şarkıda trompette ise Barış Demirel yer alıyor.

Lvbel C5 – ‘200 MİLYAR’

Türkçe rap müzik sahnesinin öne çıkan isimlerinden Lvbel C5’in mart ayında paylaştığı ilk albümü “C5MODE” sonrası yayınladığı yeni şarkısı ‘200 MİLYAR’, reggaeton altyapılı dinamik müziği ve sözleriyle dikkat çekiyor.

Kool Jane ft. Idyl – ‘ÖZGÜRLÜK’

Türkçe rap ve R&B müziğin yetenekli iki kadın temsilcisi Kool Jane ve Idyl geçtiğimiz sene ‘Alev Alev’ isimli ortak projeleri için bir araya gelmişti. İkilinin yakaladığı uyumu bir kez daha dinleyiciyle buluşturan ‘ÖZGÜRLÜK’ Yeni şarkı “ÖZGÜRLÜK”, R&B ve alternatif trap tınıların eşlik ettiği Ateş Berker Öngören’e ait müziği ve Kool Jane ve Idyl’in yazdığı sözlerle dikkat çekici bir iş birliğini dinleyiciyle buluşturuyor.

Faruk Orakçı – ‘Mad World’

Prodüktör ve müzisyen Faruk Orakçı, Ray Collect Records‘tan çıkan yeni tech house prarçası ‘Mad World’de analog synth’leri nostaljik piyano tınılarıyla bir araya getiriyor.

Bildiğin Gibi Değil – ‘Bitmez’

‘Bitmez’, 2015 yılında Ankara’da kurulan alternatif rock grubu Bildiğin Gibi Değil‘in “Gelgit” adlı albümünün çıkış şarkısı. “Mesafeler” EP’siyle dinleyicisini albüme hazırlayan grup, şarkı için şu sözleri söylemiş: “malum hepimizin iyi ve kötü günleri var, bu gayet normal. Fakat bizim canımızı sıkan farklı sıkıntılara aynı cevapların verilmesi. Şarkının müziksel içeriğinde de hayatın kendisini yakalamaya çalıştık. Bir yandan telaşlı ve agresif bir yandan da umutlu tınılar dinleyeceksiniz.”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR