Ana SayfaHaberlerBugün çıkış yapan en yeni şarkılar

Bugün çıkış yapan en yeni şarkılar

Cuma günlerini çok seviyoruz, çünkü hem yeni sesleri keşfediyoruz hem de sevdiğimiz sanatçıların yeni şarkılarına kavuşuyoruz. İşte bugün yayınlanan en yeni şarkılar arasından dikkatimizi çekenler. 

Jehan Barbur – ‘Yabancı’

Mehmet Güreli ile birlikte seslendirdiği ‘Güneşli Bahçe’ şarkısını geçen hafta yayınlayan Jehan Barbur, bu kez solo çalışması ‘Yabancı’yla arayı soğutmadan sevenlerine bir sürpriz daha yapmış oldu. Sözü bestesi Barbur‘a ait olan parçanın düzenlemesi ise Erkan Oğur tarafından yapıldı.

Ezgi Aktan – ‘Var mısın Sen?’

Ve o beklenen gün geldi. Bir süredir yeni albümünde yer alacak şarkıları tekliler halinde paylaşan Ezgi Aktan, yeni şarkısı ‘Var mısın Sen?’i de ekleyerek üçüncü albümü “Dağınık”ı bugün yayınladı. Aktan ilk iki albümü “İyi ki” ve “Gece”de olduğu gibi bu albümünde de hem şarkı yazarlığı hem yorumculuğuyla dikkat çekiyor.

Buray – ‘Girdap’

Pop müziğin sevilen isimlerinden Buray yeni teklisi ‘Girdap’ı bugün yayınladı. Afro-pop tarzıyla yazı hissettiren şarkının sözleri Emrah Karakuyu, müziği ise Emrah Karakuyu ve Tanerman‘a ait. Ayrıca Berlin’de çekilen klibin de yayınlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Çağan Şengül ve Mavi Gri – ‘Sana Bir Gün Anlatırlar’

‘Sana Bir Gün Anlatırlar’, alternatif sahnenin dikkat çeken isimlerinden Çağan Şengül ve Mavi Gri‘nin bir araya gelmesiyle ortaya çıktı. Şarkının sözü ve bestesi Çağan Şengül‘e, düzenlemesi ise Burak Bedirli‘ye ait. Klasik ayrılık şarkılarını unutun ve bu parçaya kulak verin deriz.

Dengi Dengine – ‘Kimse Bilmez’ 

Mehmet Güreli‘nin birçok sanatçı tarafından cover’ı yapılan ‘Kimse Bilmez’ şarkısını bu kez Dengi Dengine kendine has tarzıyla yorumluyor. Daha önce ‘Akıl’, ‘Ahir Evvel’ ve ‘Meçhul’ teklileriyle müzikseverlerle buluşan grup, sözleri Ömer Hayyam’a, bestesi ise Mehmet Güreli’ye ait olan ‘Kimse Bilmez’ parçasına kattıkları funk, groove dokunuşlarla dikkat çekiyor.

Bildiğin Gibi Değil – ‘Muzdarip’

İlk albümlerini çıkarmak için kolları sıvayan rock grubu Bildiğin Gibi Değil, kısa bir süre önce paylaştıkları ‘Bitmez’ adlı teklilerinin ardından bugün ‘Muzdarip’ isimli yeni şarkısını yayınladı. Şarkı sitemkar dilini piyanodaki inişli çıkışlı melodisiyle dinleyiciye yansıtıyor.  

Baha – ‘Bu Şehir Zindan Bana’

Alternatif sahnenin yükselen isimlerinden Baha, bugüne kadar yaptığı düet çalışmalarının ardından ilk teklisi Bu Şehir Zindan Bana’ ile karşımızda. Şarkıda Baha‘nın R&B vokali lofi ve caz esintileri taşıyan bir altyapı ile birleşiyor. 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR