Ana SayfaEtkinliklerBuika 17 Eylül'de Zorlu PSM'de sahne alacak

Buika 17 Eylül’de Zorlu PSM’de sahne alacak

Ülkemizin en sevdiği müzisyenlerden, İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi Buika 17 Eylül akşamı Zorlu PSM’de konser verecek.

İkinci albümü “Mi Niña Lola” ile İspanyol Müzik Ödülleri’nde ‘En İyi Prodüksiyon’ ve ‘En İyi İspanyolca Albüm’ dallarında ödül alan, El Ultimo Trago albümü ile de ‘En İyi Tropikal Albüm’ Grammy’sini kucaklayan Buika, 56. Grammy ödüllerinde La Noche Mas Larga albümü ile ‘En İyi Latin Caz Albümü’ ve 17. Latin Grammy ödüllerinde ‘Si Volvere’ şarkısı ile ‘En İyi Kayıt’ kategorisi, 60. Grammy ödüllerinde ise Dünya Müziği dalında “Para Mi” single’ı ile aday gösterildi. Geçtiğimiz yıl Buika ve Santana’nın uzman eleştirmenler tarafından tam not alan şarkısı, “Yo me lo merezco” 2020 yılı ‘En İyi Rock Şarkısı’ kategorisinde Latin Grammy adayı oldu.

Yorumculuk kariyerinin yanında Vivir Sin Miedo albümündeki şarkılara kendi imzasını atmış olan Buika, kariyeri boyunca Reggae, Ragga, Flamenko, R&B, Afrobeat ve Gospel’i muhteşem bir şekilde harmanlarken, önceki çalışmalarında da Flamenko ile Caz’ı bir araya getirdiği tarzı ile flamenkoyu farklı boyutlara taşıyor.

2019’da Luz Casal ile “Morna” şarkısında unutulmaz bir düete imza atan şarkıcı, NPR radyosu tarafından ‘Özgürlüğün sesi’ olarak anılıyor.

Son olarak Carlos Santana’nın Africa Speaks adlı son albümünde, Santana’nın akorları eşliğinde müzikseverlerin büyük beğenisini toplayan Buika, önümüzdeki günlerde yeni albümünü müzikseverlerle buluşturacak.

Buika, 17 Eylül’de Zorlu PSM sahnesinde hayranlarına yepyeni şarkılarının yanı sıra kariyerinin unutulmazlarını da söyleyerek muhteşem bir müzik şöleni yaşatacak.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR