Ana SayfarockBulut Atlası'ndan kadın cinayetleri için "Artık Susma"

Bulut Atlası’ndan kadın cinayetleri için “Artık Susma”

Rock sahnesinin sağlam ekiplerinden Bulut Atlası, kadın cinayetleri ve istismarları konusunda “Artık Susma” adını verdiği yeni şarkısını yayınladı.

Bulut Atlası, şarkıyı şöyle anlatıyor:

Artık Susma isimli yeni single, Türkiye’de artan kadın cinayetleri ve istismarları sonucu gün yüzüne çıkmış olan bir tepki hareketidir.  Müziğin bu hayatta birçok şeyi değiştirebileceğine ve birçok hayatı etkileyebileceğine inanan grup üyelerinin ortaklaşa ortaya koyduğu hassasiyettir. Proje aynı zamanda; istismara uğrayan kişilerin de artık susmaması gerektiğini savunurken, konuşabilecekleri ortamı yaratmak için de gerekli cesareti vermeyi amaçlamaktadır. Şiddet ve istismar konularında zaman geçtikçe zayıflayan toplumsal duyarı tekrar canlandırmak, insanları bu eylemlerin hassasiyeti konusunda bilinçlendirmek ve ulusal çapta bir yankı uyandırmak hedeflenmektedir.

Bu projeden elde edilecek her bir gelir ve bağışın; tüm şeffaflığı ile ihtiyaç sahibi çocuklara dernekler ve topluluklar aracılığıyla ulaştırılması sağlanacaktır. Bu bağlamda; sosyal medya, sanat dünyası, dernekler gibi birçok alandan önemli figürlere ulaşarak projeyi tüm ülkeye yayabilmek ve bu proje altında yardım amaçlı bağış toplanabilmesi için Bulut Atlası büyük bir çaba göstermek üzere tüm üyeleriyle gönüllü durumdadır.

Şarkının sözü, müziği ve düzenlemesi Kaan Cengiz’e ait. Single’ın klip yönetmenliğini ise Utku Çılgın, üstlendi.

BulutAtlasi ArtikSusma 1500x1500px 1
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR