Ana SayfarockBurak Gündüz'den hayvan hakları için şarkı

Burak Gündüz’den hayvan hakları için şarkı

Burak Gündüz’ün tüm hayvanseverlerin yıllardır beklediği hayvan hakları yasasının çıkması için açık bir çağrı olan “Zul” şarkısının geliri, barınaktaki hayvanlar yararına bağışlanacak.

Burak Gündüz yaşadığı müzik serüveni süresince, bir yandan birçok büyük reklam ajansında reklam yazarlığı ve yaratıcı yönetmenlik yaptı. Bu süreçte uluslararası markalara sayısız metin ve jingle yazdı. Diğer yandan ise seslendirme sanatçısı olarak da çalışarak birçok film ve reklamda sesiyle yer aldı. Edindiği bu farklı deneyimleri, yazdığı müzik ve şarkı sözlerine de taşıyan sanatçı, şimdi ikinci teklisi ‘Zul’ ile dinleyicilerle buluşuyor.

Şarkının sözlerinden ilham alınarak Vahap Şen yönetmenliğinde çekilen klipte ise, sokağa atılan bir köpek ve terkedilen bir insanın beklenmedik karşılaşması konu alınıyor. Tüm hayvanseverlerin yıllardır beklediği hayvan hakları yasasının çıkması için açık bir çağrı olan bu klipten elde edilecek tüm gelir, barınaktaki hayvanlar yararına bağışlanacak.

Geçtiğimiz aylarda yayınladığı ve bir aşk şarkısı olan ilk teklisi Esasında’nın aksine; Zul’ün sözlerinde kişisel varoluş sancıları, yalnızlık korkusu ve toplumsal baskıların kişi üzerinde göze görünmeyen ama derinden hissedilen etkileri de öne çıkıyor. Müzikal anlamda da daha sert bir alt yapıya sahip olan Zul, özlenen 90’lar sound’u ve günümüz alternatif rock öğelerini bir araya getiriyor.

Sanatçı, söz ve müzikleri kendisine ait olan başka şarkılarıyla da, önümüzdeki süreçte her iki ayda bir single yayınlama hedefiyle yola çıkıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR