Ana SayfaMüzikBurçlara göre şarkılar

Burçlara göre şarkılar

Hayatını astrolojiye göre şekillendirenler burada mı? İşte aradığınız hizmet ayağınıza geldi! Burçlara göre şarkılar listemiz sizi bekliyor. “Evet işte bu benim!” diyeceğinizi garanti ediyoruz 🙂

KOÇ

Koç burcu çoğunlukla cesareti ve lider olma arzusu ile bilinir. Ama kendine yaptığı en büyük yanlış da genelde aceleci olmasıdır. Belki bir dursa ve sakinleşse hepimizi yönetecek noktaya gelecektir kim bilir. Ey sevgili Koç, sana Özlem Tekin‘den ‘Dağları Deldim’ şarkısını gönderiyoruz.

“Dağları deldim, tek başıma
Çölleri aştım, bir tek ben
Erleri yendim, kız başıma
Sende yıkılmam”

BOĞA

Herkes bu burcu “boğazına düşkün.” olarak tanımlasa da bunun çok ötesinde özellikleri olan bir burçtur Boğa. Son derece dayanıklı olan bu burç inatçının da önde gidenidir. En büyük ideali ise ündür. Şan, şöhret Boğa’nın vazgeçilmezidir ama bu hırs uğruna kendini paralamaz. Hayattan zevk almasını iyi bilir. Tıpkı Teoman gibi! Gerçi kendisi Akrep burcu 🙂

“Sarhoş olsak ya
Tek vücut olsak ya
Yüksek doz aşk alıp
Burda mutlu ölsek ya”

İKİZLER

İkizler’e ikiyüzlü diyen mi dersiniz, uyuz diyen mi dersiniz… Çok üstüne gidiyorlar bu İkizler burcunun ya di mi? Ama aslında sevmeyi en iyi bilen burçlardandır İkizler. Ama bir hatası vardır ki üf! Çok gevezedir, verdiğiniz bir sır orada kalmazsa şaşırmayın yani, saçmalayabilir.

“Bir mesaj bir şeyle saçmalarsam kusura bakma
Ya da bu gece sen de saçmala”

YENGEÇ

Yengeç için olduğu yer ve mertebe çok önemlidir. Hayatta maddi güven ve rahatlık ister. Ama en büyük özelliği “sadakat” olduğu için kendini bu esas isteklerinin yerine aşkın peşinden koşarken de bulabilir. Bu arada çok dikkatsizdir ve çabuk dağılabilir. Kendisine “Vazgeçme dünyadan!” diyoruz ve Şebnem Ferah‘tan ‘Vazgeçtim Dünyadan’ı gönderiyoruz.

“Gelinlik giymeden ışığı görmeden
Bebeğimden önce vazgeçtim dünyadan
Kaderi yenmeden utandım kendimden
Daha sevilmeden vazgeçtim dünyadan”

ASLAN

Burçlara göre şarkılar demişken seçmesi zor burçlardan birine geldik: Aslan. Gelmiş geçmiş en böbürlenen burçlardan biri Aslan diyebiliriz. Her şeye sahip olmak ister, hep kendisiyle övünür, zirve her zaman kendisine ait olsun ister ve kimselere yar etmemek için elinden geleni yapar. Rahatla be Aslan vallahi hayat bunun için çok kısa. Ama sen tek taşını kendin alırsın orası net.

“Tek taşımı kendim aldım, tek başıma kendim taktım
Girmesinler havaya”

BAŞAK

Başak’lar çok tatlı burçlardır. Hem başarı ister hem toplumca takdir görmek ister ama bunun yanında çekingenin de önde gidenidir. Titizdir, sağduyuludur bir yandan da oldukça zor bir burçtur. Pinhani her şarkısıyla uyar aslında Başak’lara.

“Karşıma geçsin, göğsüme vursun
Ben soru sormam, o bana sorsun
Kim daha yorgun, kim daha üzgün
Bilir o beni, bilir o beni, bilir o beni”

TERAZİ

Keşke bu burca “dengesiz” demeyecek olsaydık ama dengesiz bir burç, kabul edelim. Fakat bundan daha kötü bir özelliği daha var ki o da özensiz olması. Bütün bunlarının yanında değerinin anlaşılmasını bekliyor ama neyse ki genelde şanslı oluyorlar ve çevrelerinde değerlerini anlayan arkadaşları muhakkak ki oluyor. Bunun karşılığında da harika bir dosta dönüşebiliyorlar.

“Hep beni bil beni söyle
Dilinden düşmiyim
Fırtınalarım olsa da
Bu ara güneşliyim”

 

AKREP

Hayatlarında güven peşinde koşan ama öte yandan da bu kadar merhametsiz olan başka bir burç yoktur herhalde. Boşuna akrepler için hep kendi sokar demiyorlar çünkü bu merhametsizlikle aslında kendilerini sokmuş oluyorlar. Ama eğer bir yakının Akrep’se de şanslısınız zira sizi daha iyi koruyup kollayacak bir burç bulamazsınız. Bunun yanında kıskanç dememize gerek yok sanırım?

“Ve kıskançlık
Bu zayıflık anında, bir aşkın komasında
Kıskançlık aktıgında durmaksızın damarlarımda
Sen ilacımsın, susuz yuttuğum
Bir türlü gitmeyen ne yapsam da”

YAY

Dünyada gezilmedik yer bırakmak istemeyen Yay burcu son derece canlı ve neşeli bir burçtur. Bu canlılık ve neşeden midir bilinmez bir de bir alaycılığı vardır ki üf! Ama Yay burçlarını seviyoruz.

“Geldim, gidicem hep de değişicem
Şu kısacık hayatı kana kana içicem
Rüzgar olup esicem
Gökte süzülücem”

OĞLAK

Etrafınızda meraklı biri varsa hemen bir sorun Oğlak burcu mu değil mi? Çünkü merak deyince akla ilk gelen burç her zaman Oğlak’tır. Yönetici olmak isterler ama o kadar kuşkuculardır ki yanlarına da kimseyi almak istemezler. Keşke kendini bu kadar yalnızlaştırmasa sevgili Oğlak’lar.

“Her sabah yeni bir filme başladım
Farklı sonlar istesem de hep aynı finalle bitti
Sonra birden dank etti, dünyayı anladım
Aldım onu karşıma anlatmaya başladım”

KOVA

Sağına soluna bakmadan ilerleyen bir burç varsa o da Kova’dır. O kadar sağına soluna bakmaz ki arada yardım istese de bunu hiç belli etmez sonra da “Bana yardım edilmiyor!” diye bozulur. En kötü özelliği ise kimseyi beğenmemesidir. Tam bir ‘Ben Böyleyim’ burcu.

“Bırak tutma beni kaybetsem de üzülmem asla
Ne boş kaygıların korkma bana hiç bir şey olmaz
Yanlış doğru gibi eksik kalan bir kaç satırsa
Ve ben ben böyleyim kendi yolumda”

BALIK

Yine gezgin ruhlu bir burç: Balık. Ama her zaman duygusallığı ile anılır. Sürekli kendini kötülemesinden midir acaba bu duygusallık? Bir de iç güdüleri çok kuvvetlidir. Biri için iyi ya da kötü diye yorum yaparlarsa bilin ki doğrudur. Şimdi Balık’lara duygusal bir şarkı gelmesin de ne gelsin di mi?

“Ama zor tabii tüm o sahip cıktığın anlamsız düşler gibi
Yokla ellerinle ara bul beni
Çıkarıp kurtar bu kısır döngü bitirir beni artık.”
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR