Ana SayfaDünyadanBurning Man Festivali 2021'de de iptal edildi

Burning Man Festivali 2021’de de iptal edildi

ABD’nin Nevada eyaletinde gerçekleşen ve her yıl milyonlarca festivalseverin katıldığı Burning Man festivali salgın nedeniyle bu yıl da olmayacak. 

Burning Man Festivali 2020’den sonra 2021’de de yapılamayacak. The Guardian’ın haberine göre dünyanın en büyük müzik festivallerinden Burning Man, Covid-19 salgını nedeniyle üst üste ikinci yılında da yapılamayacak.

Burning Man’in web sitesinde yayımlanan bir videoda, Black Rock Çölü’nde 26 Ağustos-3 Eylül’de yapılması planlanan festivalin salgının getirdiği belirsizlikler yüzünden iptal edildiği açıklandı.

Burning Man cephesinden yapılan açıklamada “Enerjimizi Black Rock City 2022’yi inşa etmeye odaklamaya karar verdik” denildi.

Her yıl dünyanın dört bir yanından 80 bin kişiyi ağırlayan Burning Man Festivali için bu yıl katılımın 69 bin kişiyle sınırlandırılması planlanıyordu.

Burning Man gibi, 2021’de yapılması planlanan Lollapaloza, Coachella, Glastonbury, Primavera Sound gibi festivaller de bu yılki programlarını iptal ettiklerini açıklamıştı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR