Ana SayfaalternatifBüyük Ev Ablukada İKSV Salon'da çalacak

Büyük Ev Ablukada İKSV Salon’da çalacak

Büyük Ev Ablukada, 360 derece sahne etrafında gerçekleşecek akustik performansıyla 16 Şubat’ta saat 16.00 ve 19.00’da iki seans ile Salon’da müzikseverlerle buluşacak. 

Son albümleri “Fırtınayt”ı 2017 yılında yayınlayan Büyük Ev Ablukada, bu albümden “Hoşçakal Kadar”ın canlı versiyonunu Ağustos 2019’da yayınladı.

Büyük Ev Ablukada Konseri 16 Şubat Pazar hem 16.00’da hem 19.00’da akustik performanslarıyla Salon’da. Konserin biletleri 45 ile 60 TL arasında değişiyor.

büyük ev ablukada

BÜYÜK EV ABLUKADA KİMDİR?

Bir Turgut Uyar şiirinden aldıkları isimle 2008’de Afordisman Salihins ve Canavar Banavar tarafından kuruldu. Hem şarkıları hem de stilleriyle kısa sürede ilgi çeken grubun Afordisman Salihins, Bas Bariton, Bentek Sizhepiniz, Omçelik, Canavar Banavar, Galvaniz Gelbiraz ve Gelicem Nerdesin takma adlarına sahip üyeleri bulunuyor.

“Ay Şuram Ağrıyo” konserlerini “Ay Şuram Hala Ağrıyo” ismiyle albüme dönüştürmelerinin ardından, ilk resmi albümleri “Full Faça”yı 2012’de yayımladılar. 2016’da yeni tarzları “Fırtınayt” ile elektronik dünyanın kapılarını araladılar. Aynı isimli ikinci albümlerini 2017’de çıkardılar.

“KEK GİBİ KARARSIZ, SAMİMİYETSİZ AMA KEL”

Büyük Ev Ablukada hakkında Tayfun Polat’ın kaleme aldığı Spotify biyografisinde ise şöyle diyor:

“Artık Büyük Ev Ablukada hakkında bir şeyler yazmak için basmakalıp tanıtım metni şablonlarını, diskografik bilgileri, vesair klişeleri kullanamayız. Çünkü onlar yeni bir dil kurdular, şarkı yazarken, birbirlerine hitap ederken, başkalarıyla iletişim kurarken. Bu dil, kocaman bir ailenin kendi arasındaki jargondu belki. Ama kendi iletişimlerini kendileri dışındakilerle anlaşmak için de kullanmaları başlı başına yeni bir yoldu. Bu yoldan ödün vermemeleri, kendilerini hiçbir yerde anlatmamaları, ama esas olanı da, herkesle kendi aralarında nasıl anlaşıyorlarsa öyle anlaşmayı seçmeleri kitlelerini oluşturdu. Bu dili duyan, anlayan geldi. Şimdilerde herkes “kek gibi kararsız”, herkes “samimiyetsiz ama kel” ve herkes “kuyuya düşmüş it gibi”. Sadece bozdukları evrene dahil olanlar biliyor ki “Biz bu değiliz, bu bizden geriye kalan, kupkuru bir kalabalık”.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR