Ana SayfaMüzikBüyük Ev Ablukada'nın en sevilen 6 şarkı sözü

Büyük Ev Ablukada’nın en sevilen 6 şarkı sözü

“Güneş yerinde, her şey yolunda…” Birçoğumuzun hayatının mottosu haline gelen bu cümlenin yaratıcısı Büyük Ev Ablukada’nın en sevilen 6 parçasının şarkı sözleri.
Onlar alternatif sahnenin namı diğer üçüncü yeni dalganın Türkiye’deki öncülerinden. Canavar Banavar adıyla sahne alan Bartu Küçükçağlayan ve Afordisman Salihins ismiyle çalan Cem Yılmazer tarafından 2008’de kurulan Büyük Ev Ablukada, “alternatif” olmanın ne demek olduğunu şarkıları, sahne performansları ve kostümleriyle direkt ortaya koyuyorlar.
Grubun ilk albümü “Full Faça” 2012’de, “Ay Şuram Hala Ağrıyo” ve “Fırtınayt” 2017’de, 2020’de ise “Mutsuz Parti” adlı albümlerini yayınlayan Büyük Ev Ablukada, son olarak ‘Yangın Akvaryum’ teklisini bizlerle buluşturdu. BEA‘nın sözleri dilimize dolanan 6 şarkısı sizlerle.

‘Hoşçakal Kadar’ (2017)

“Aklıma biri gelecekse, elim hep sana gidiyorBindiğimiz vapurlar, seferlerine devam ediyorOn geçeler, on kalalarSevmedin mi beni, hoşçakal kadar”

‘Güneş Yerinde’ (2017)

“Güneş yerinde, her şey yolundaYanıyor eteklerimDönüyor yanı başımda
Güneş yerinde, her şey yolundaDönüyor, dönüyor, dönüyor”

 

‘İhtimallerin Heyecanına Üzülüyorum’ (2017)

“Karanlıkta gürlüyo şelaleBilen bile, bilemez beniKonuşmadıklarımız da gerçek değil mi?İhtimallerin heyecanına üzülüyorum, ihtimallerin”

‘Hayaletler’ (2017)

“Hayaletler dolanıyorAramızdan süzülerekSana bana dokunarakİçimizden koparıyor”

‘Olanla Olunmaz’ (2012)

“Milyonlarca dert her biri senin olsun.Olanla olunmaz böyle yorulursun.Gelir, geçer, nasıl biter bilmem.”

‘En Güzel Yerinde Evin’ (2012)

“Sen nehirleri yataklarında ayırırdın da örterdin üstümüHani yuvarlanıverirdi taşlar, hani canları isterseEn güzel günleriydi onlar ama geri geliceklermiş gibi değilBu sefer mutsuzum ama keyfim yerindeGel beraber diye değilKaranlık artık hurda bir eşyadırVe en güzel yerinde durur evin”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR