Ana SayfaalternatifKeşif: Çağla Çakır'dan "Birileri Bize"ye dikkat

Keşif: Çağla Çakır’dan “Birileri Bize”ye dikkat

Kendine özgü tarzıyla dikkat çeken Çağla Çakır, alternatif pop müziğe yeni bir soluk getirecek.

Çağla Çakır’ın ilk tekli çalışması “Birileri Bizi” CES Yapım etiketiyle dinleyiciyle buluştu. Modern pop sounduna yakın diyebileceğimiz şarkı, dış koşullardan bağımsız ilerlemeye cesaret göstermek isteyen herkes için bir yol arkadaşı niteliğinde.

Söz ve müziği Çağla Çakır’a ait şarkının düzenlemesini 110 grubundan çalışmaları ve Sertab Erener’le olan işbirlikleriyle tanıdığımız müzisyen Ozan Yılmaz yaptı.

ÇAĞLA ÇAKIR KİMDİR?

11 Mart 1993 İstanbul doğumlu olan Çağla Çakır ilkokul ve lise eğitimini Özel Darüşşafaka Lisesi’nde tamamlamıştır. Müzik eğitiminin temelini burada attıktan sonra eğitimine Uludağ Üniversitesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nda devam etmiştir.Psikolojiye artan ilgisiyle İstanbul Medipol Üniversitesi’nden Müzik terapi uygulayıcı sertifikasını almıştır. Sonrasında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde psikoloji alanında “Yaratıcı kişilik özellikleri ile ideal ve gerçek benlik kavramları arasındaki ilişkinin incelenmesi” başlıklı teziyle yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Farklı alanlara dair aldığı eğitim ve edindiği tecrübeyi şarkılarına aktarmakta ve birbirinden farklı alanlarda yol alırken kendine özgü yolu çizmektedir.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR