Ana SayfapopCan Baydar: "Albüm yapmak beni heyecanlandırmıyor"

Can Baydar: “Albüm yapmak beni heyecanlandırmıyor”

Gece’nin vokalisti olarak tanıdığımız, kariyerine solo olarak devam eden Can Baydar, eskisi gibi uzun albümler kaydetmenin onu heyecanlandırmadığını açıkladı.

2004 yılında kurulan Gece grubu, bir süre önce gruba ara verme kararı aldı. Grubun vokalisti Can Baydar bu aralar yoluna tek başına devam ediyor. Baydar, 2019 yılında “Ömür Dedikleri” ve Fatma Turgut’la birlikte “Yangın Yeri” şarkılarını kaydetti.

can baydar 2

Can Baydar, Hikmet Demirkol’un YouTube’da yayınlanan All Access programına konuk oldu. Baydar, Gece sonrası sahnede kendini nasıl hissettiğini şöyle anlattı: “Sahne daha farklı geçiyor. Ben de bunu biraz farklı olması için zorluyorum. Normalde grupla birlikte çalmayacağımız birkaç cover ekledim. Sahnede ekip bambaşka. 22 yaşında çok tatlı bir kız basçım var. Sahnede bir kadın olsun çok istedim. Yıllardır korkunç bir testosteron içindeyiz sahnede! Onu biraz dengelemek istedim.”

BİR ALBÜMÜ İKİYE BÖLÜP YAYINLAYABİLİRİM

Can Baydar kısa vadede bir ya da iki single daha yapacağını ama klasik bir albüm de yapmak istemediğini sözlerine ekledi: “12-13 şarkı kaydedeyim diye bir şey istemiyorum. Bu beni heyecanlandırmıyor. Belki bir albümü ikiye bölüp yarım yarım yayınlayabilirim. Şimdi elimde bir şarkı daha var. Onlar üzerine çalışmaya başladım. Arkadaşlarıma da şarkılar veriyorum.”

Programın tamamı için;

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR