Ana SayfaelektronikCan Bayrak'tan "Dolphins" yayında

Can Bayrak’tan “Dolphins” yayında

Etkisinden çıkamadığı bir rüyadan ilham alan müzisyen Can Bayrak, yeni single’ı “Dolphins”i Noiseist etiketiyle yayınladı. 

Söz ve müziği kendisine ait olan, içerdiği mistik altyapılar ve enstrümanlarla, gördüğü rüyanın müzikal bir yansımasını dinleyicisine aktarmayı amaçlayan Can Bayrak, şarkının kayıt, düzenleme ve miks aşamalarında MİAM’dan da dönem arkadaşı olan prodüktör Başar Under ile birlikte çalıştı.

Çoğunluğu ev ortamında kaydedilen Dolphins’e; (tuşlu çalgılar) Barış Büyükyıldırım, (Aquadrum) Deniz Güngör ve (Trompet) Can Ömer Uygan gibi harika müzisyenlerin sihirli dokunuşları eşlik ediyor.

Mastering aşamasında Çağan Tunalı’nın ellerinde son halini alan Dolphin; ilk saniyesinden son anına kadar dinleyicisini yunusların liderlik ettiği iyileştirici, mistik bir rüya alemine davet ediyor.

CAN BAYRAK KİMDİR?

20 Ağustos tarihinde İstanbul’da doğdu. Marmara Güzel Sanatlar Cam Bölümü eğitimini tamamlayarak İTÜ Miam’da Ses Mühendisiliği master programını bitirdi. 2015 Ekim ayında söz ve müzikleri kendisine ait 8 şarkılık ilk solo albümü Belki Sen Belki Ben‘i Noiseist etiketiyle dijital olarak yayımladı. Mayıs 2020’de Kayboldum, ardından Mayıs 2021 ‘de pandemi sürecinde evinde kaydettiği, söz ve müziğini kendisine ait yeni single sarkısı ”HADİ GEL”‘i yayınladı. Son olarak Ekim 2021’de ilk ingilizce sözlü şarkısı “Dolphins“i yayinladi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR