Ana SayfaalternatifCan Güngör 14 Ocak'ta Zorlu PSM'de

Can Güngör 14 Ocak’ta Zorlu PSM’de

Alternatif sahnenin güçlü seslerinden Can Güngör, Zorlu PSM’nin sevilen serilerinden Lokalize kapsamında 14 Ocak’ta konser verecek.

Son yıllarda kendi yazdığı şarkılar ve birçok sanatçı için yaptığı düzenlemelerle dikkat çeken Can Güngör, ilk solo albümü Silik Düşler’i 2015 yılında Olmadı Kaçarız Plakçılık aracılığıyla yayınladı. Genellikle kişisel hikayelerin, sakin, sade bir üslupla ve yenilikçi düzenlemelerle yer aldığı albüm, müzik eleştirmenleri ve birçok müzik blog’u tarafından yılın en iyi albümleri arasında gösterildi. 2016 yılının sonlarına doğru Sony Music Türkiye aracılığıyla ‘Yalnız Ölmek’ isimli bir tekli ve beraberinde bir video klip yayınladı. Şarkı dinleyenler tarafından yoğun ilgi gördü ve Spotify ”Türkiye Viral 50” listesine 1 numaradan girdi.

2018 yılı itibariyle ikinci albüm çalışmalarına başlayan sanatçı bu albümden ilk teklisi ”Teselli”yi Nisan ayında Sony Music Türkiye etiketiyle yayınladı. Yeni albümün müjdecisi olan şarkı, sanatçının daha önceki çalışmalarına benzemeyen ve müzikal olarak uzanabileceği uçları gösteren özel bir çalışma. 2019 yılını takiben “Dışarda Kış”ı yayınlayan Can Güngör, 15 şarkılık ikinci albümü Sular Dar ile 24 Nisan 2020’de müzikseverlerle buluştu.

CANGUNGOR

Can Güngör orkestrasıyla beraber canlı performanslarına 2014 yılından itibaren devam ediyor. Zaman zaman sakin, zaman zaman coşkun, zaman zaman tekinsiz sesler sahneden yükseliyor. Önemli müzik eleştirmenlerinden Murat Beşer’in deyimiyle; kent ozanlığı sahnesinde ikinci raunt başlıyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR