Ana SayfaalternatifCan Güngör'den beklenen albüm: Sular Dar

Can Güngör’den beklenen albüm: Sular Dar

Can Güngör ilk albümü Silik Düşler ve sonrasında gelen “Yalnız Ölmek”, “Teselli”, “Dışarda Kış” gibi teklilerin ardından; uzun zamandır heyecanla beklenen albümü Sular Dar’ı dinleyenlerle buluşturuyor.

Albümün habercisi “Bahçeden Çocuk Sesi Gelmiyor” ve “Aslanın Ağzı”nı yayınlayan sanatçı, şimdi de heyecanla beklenen yeni albümünü sunuyor. Tam 15 şarkıdan oluşan albümde yine ilk albümde olduğu gibi prodüktör/aranjör koltuğunda kendisi oturuyor.

Birçok farklı müzikal uca; şarkı yazımı, form, aranjman ve orkestrasyon olarak ulaşma çabasını barındıran albüm, ön çalışmaları, düzenleme ve kayıt süreciyle birlikte 3 yıllık bir süreci kapsıyor. Enstrümanların büyük bir çoğunluğunu kendisi icra eden Can Güngör’ün Sular Dar albümünde, yaylı ve nefesli orkestra kullanımları, geri vokaller, çocuk korosu, arp, mellotron ve bas klarnet gibi enstrümanlar albümün ses yelpazesine katkıda bulunuyor.

CANAVAR BANAVAR VE NİLİPEK “GÜNEŞSİZ/SULAR DAR”DA

Güneşsiz/Sular Dar” şarkısı dışındaki tüm şarkılarda söz, beste, düzenlemede Can Güngör imzası dikkat çekerken, “Güneşsiz/Sular Dar “şarkısında sözlerde Can Güngör ve Canavar Banavar’ı görüyoruz.

Ayrıca bir kendini aşma hikayesi olan albümün ismini aldığı şarkı ‘Güneşsiz / Sular Dar’da sanatçıya müzisyen dostları Canavar Banavar ve Nilipek. eşlik ediyor. Albümden ikinci tekli olarak yayınlanan ‘Dışarda Kış’ta ise Melike Şahin vokaliyle katkıda bulunmuştu.

Mikslerini Emre Malikler, Baran Göksu, Umut Çetin ve Can Güngör’ün paylaştığı albümün kayıtlarının tamamı Şen Bakkal Stüdyoları’nda gerçekleşti. Mastering kısmını ise Hollandalı ses mühendisi Christopher Leary üstlendi.

Albümün kapak fotoğrafı ve kolaj çalışması ise Zeynep Özkanca’ya ait.

can gungor 2

SESİNİ VER” ŞARKISINA STOP-MOTION KLİP

Sular Dar albümünün çıkış şarkısı Sesini Ver ise ilgi çekecek klibi ile dinleyiciyle buluşuyor. Hikayesi Can Güngör’e ait olan Sesini Ver şarkısının stop-motion çekilen klibinde, aşkı hayvan figürleri üzerinden anlatarak aslında sadece iki insan arasında olmayan aşk kavramı evrensel bir boyutta ele alınıyor. Karakterlerin hem birbirlerini hem de kendilerini buldukları, naif bir varoluşçuluk hikayesi olan klipte karakterler yaklaşık 15-20 cm boyunda, tamamı el yapımı ve yüzde 70’I geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılarak hayat buldu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR