Ana SayfaalternatifCan Kazaz: "Gemi'nin beni zorlamasını istedim"

Can Kazaz: “Gemi’nin beni zorlamasını istedim”

Can Kazaz, Ezginin Günlüğü – 40 Yıllık Şarkılar albümünde “Gemi” eserini nasıl yorumladığını Dokuz Sekiz Müzik YouTube kanalında anlattı.

Alternatif sahnenin en popüler isimlerinden Can Kazaz, Ezginin Günlüğü 40 Yıllık Şarkılar albümünde yer alan “Gemi”yi yorumlama sürecini anlattı.

“Ben birkaç sene önce başka bir insandım. O zor dönemlerde Ezginin Günlüğü’nün bazı parçaları bana eşlik ediyordu. Dinleyip dinleyip, üzülüp sıkılıp sonra kendime gelirdim. Çok sevdiğim ‘Gemi’ de bana nasip oldu. Projenin direktörü Burhan Şeşen önerdi. Ben acaba Zerdaliler olur mu diyordum. Sonra ‘Gemi’nin daha iyi olduğuna karar verdim. Kafamda bir düzenleme canlandı. Söylemeyi seveceğim, Türk müziğine yakın bir parça. Beni zorlamasını istedim. Gitarist arkadaşım Efe’yle (Demiral) de aranjmanını yaptık.

Bir insanın denize açılma hali üzerinden gemiye benzetilmesi çok tatlı bir metafor. O kısmını seviyorum. Şarkının duygusunu seviyorum. Ezginin Günlüğü’nün özellikle alaturka taraflarını seviyorum. Bendeki alaturka anlayışı da onlardan geliyor.

Projede bulunan isimler çok özel. Daha önce hiç yer almadım. Çünkü ben şarkıcıdan ziyade besteci, şarkı yazarı kimliğimle öne çıkmayı tercih ediyorum. Cover yapmak açısından benim için bir farklılık. Tepkileri merakla bekliyorum.”

CAN KAZAZ BANNER 19
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR