Ana SayfaalternatifCan Kazaz: "Keşke isteyenlerin hayallerini gerçekleştirebilsem"

Can Kazaz: “Keşke isteyenlerin hayallerini gerçekleştirebilsem”

Alternatif sahnenin sevilen isimlerinden Can Kazaz, özellikle salgın döneminde zor durumda kalan müzisyenlerin ekonomik durumlarının sanıldığı gibi çok da iyi olmadığını kaleme aldı.

Yakın zamanda yayınlamayı planladığı Kızılgerdan albümü öncesinde yeni şarkılarını dinleyicileriyle paylaşmaya devam eden Can Kazaz, resmi Twitter hesabında müzikten para kazanma konusunda gerçekçi açıklamalarda bulundu. Kazaz, açıklamasında Kalt’ın ünlü USB Evler videosuna da göndermede bulundu.

“Herhangi bir müzisyenin ekonomik durumunun ‘zenginlik’ seviyesinde olduğuna inandıran şey ne acaba? Mesela şehrin dışında usb evlerde yaşamasam, ondan önce de kollektif halde çanakkalenin bir köyüne yerleşmesem şu an ünlülere DM’den ‘Abi burs verir misin?’ falan yazmam gerekebilirdi. Ama mesela bana DM’den iPhone 11 alma hayali için katkıda bulunmamı isteyen gördüm. Sosyo-ekonomik gerçeklerimiz ve farkındalıklarımız korkutucu. Benim de hayalim ekibimle faturalarımızı, kişisel giderlerimizi borçlanmadan ödeyebilmek, yeniden konserler olabilmesi vesaire… Yıllarca müzikten geçinebilmek için çok uğraştım. Çok tasarruf ettim, destek almadım. Birden fazla işte çalıştım, bir yandan okudum, masraflarımı kıstım. Hala orta halli biriyim. Keşke imkanım olsa da isteyenlerin hayalini gerçekleştirebilsem. Maalesef müzik işi öyle bir şey değil…”

BANNER 19
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR