Ana SayfaYeniCan Temiz'den yeni şarkı: "Hayvan Yaralı"

Can Temiz’den yeni şarkı: “Hayvan Yaralı”

Model grubundan tanıdığımız, grubun dağılmasıyla çalışmalarına solo olarak devam eden Can Temiz, yeni Türkçe şarkısı “Hayvan Yaralı”yı yayınladı.

Model grubunda yazdığı şarkıları ve bas gitarda yarattığı harikalarla tanıdığımız Can Temiz, bir süre ABD’de Okan Işık’la birlikte Seven Day Sleep adı altında müzik çalışmalarını sürdürdü.

Daha sonra Türkiye’ye dönen Temiz, bir süredir Can Bonomo, Bengi Apak ve İsmail Türküsev’le birlikte “O Tarz Mı” adındaki podcast serisiyle dikkat çekiyordu. Temiz, solo kariyerinin ilk şarkısı “Hayvan Yaralı”yı paylaştı.

can temiz album kapak

“Hayvan Yaralı”nın kapak tasarımını, Temiz’in eşi dövme sanatçısı Burcu Erim yaptı.

Can Temiz aynı zamanda melodik death metal grubu Exnun’ın da vokalisti ve basçısı olarak müzik çalışmalarına devam ediyor. Temiz yeni şarkısı için “2 yıldır Türkçe şarkı yazmak için elime kalemi bile almamıştım. Küslük demeyelim de, -meli -malı, -ması lazım, -i dinlemezler, -i sevmezler saçmalıklarıyla ruhuma doluşan bu balçığı hayatımda istemiyordum” diyor.

Şarkının söz ve müziği Can Temiz’e, düzenlemesi ise Can Temiz, Fırat Ağacık, Ali Rıza Şahenk’e ait. Şarkının klibinin yönetmenliğini ise Kenan Kara üstlendi.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR