Ana SayfaalternatifCaner Öner'den yeni single: "İstanbul Bizim Gibi"

Caner Öner’den yeni single: “İstanbul Bizim Gibi”

Trash metal grubu Mekanik’ten tanıdığımız Caner Öner bu kez “İstanbul Bizim Gibi”yle sakin sulara yelken açıyor.

1999 yılında henüz 15 yaşında kurduğu thrash metal topluluğu Mekanik ile sayısız konser veren ve Megadeth, Gojira, Pentagram, Testament gibi önemli gruplarla aynı sahneyi paylaşan Caner Öner; yepyeni solo çalışması “İstanbul Bizim Gibi”yi yayınladı.

Modern ile geleneksel melodileri ve enstrümanları bir araya getiren Öner, 2019’da “Duyamadım” ve “Zorlama” parçalarını 2020’de “Büyü Bozuldu”, “Sözüm Geçmedi”, “Karnaval” ve “Buraların Yabancısıyım” şarkılarını tüm dijital platformlarda dinleyicisiyle buluşturdu.

Pandemi dönemi öncesi Kadıköy’de verdiği konserin bilet gelirlerini de Huysuz İhtiyar Hayvan ve Çevre Aktivistleri Derneği’ne sokak hayvanları için bağışladı.

CANER ÖNER KİMDİR?

1999 yılında müzik hayatına başlayan ve henüz 15 yaşında olan Caner Öner, o dönemlerde yaşadığı dünya sorunlarını anlatan projelerle müzik hayatına başladı ve ilk bestelerini yaptığı Mekanik isimli thrash metal grubunu kurdu. Bu proje Megadeth, Gojira, Pentagram, Testament gibi bir çok dünya devi isimle aynı sahneyi paylaşan Mekanik, 2012, 2014 ve 2017 yıllarında 3 albüm ve bir çok single paylaştı. Söz ve besteciliğinin yanı sıra, bas gitar ve vokaliyle sahnede oldu. 2018 yılına geldiğinde yazdığı sözler daha kişisel meselelere dönüşmesinden sonra Caner Öner projesine start verdi. İnsanların bir çoğunun ortak hüznü, mutluluğu veya ortak sorununu anlattığı şarkılarını, Pentagram grubundan tanıdığımız değerli müzisyen Gökalp Ergen prodüktörlüğünde, 2019 Eylül ayında “Duyamadım” ve “Zorlama” adlı parçalarıyla çıkış yaptı.North İstanbul studyosunda yapılan kayıtların, miks & mastering çalışmalarını Arın Baykurt yaptı. Dolu dolu geçirdiği 2020 yılında “Karnaval”, “Sözüm Geçmedi” ve “Büyü Bozuldu” adlı akustik parçalarını yayınladı. İlk klip çalışmasını Sinan Koçak ve Barbaros Isıgöllü’nün yönetmenliğinde “Duyamadım” adlı parçasına yaptı. Sonrasında “Büyü Bozuldu” adlı tekliğine karantina konseptli bir klip çekti. 2020 yılında hız kesmeden çalışmalarına devam eden Caner Öner, “Buraların Yabancısıyım” ve yılın son zamanlarına doğru da “Elveda” adlı parçasını yayınladı. Caner Öner, 2021 yılından da “Hala Onun Kokusu” ve sokak hayvanlarının yaşadığı zorlukları anlatan “Burası benim evim “ adlı parçasını yayınladı.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR