Ana SayfaHaberlerCanozan ve Şenceylik'ten "Seni Gördüm Rüyamda"

Canozan ve Şenceylik’ten “Seni Gördüm Rüyamda”

Canozan ve Şenceylik’in 2019’un aralık ayında yayınladıkları “Seni Gördüm Rüyamda”nın akustik versiyonu yayınlandı.

Söz ve müziği Canozan’a ait olan “Seni Gördüm Rüyamda”nın akustik versiyonu yayınlandı. Şarkının bu versiyonunda kemanda Melisa Uzunarslan yer alıyor.

CANOZAN KİMDİR?

canozan

Can Ozan müzik hayatına 13 yaşında herkesin evinde olan ‘standart klasik gitar’la başladı. 15 yaşında Kasdav Liselerarası Müzik Yarışması’na katıldı. Biriken bestelerini ilk defa 2015’te ‘Delirmiyorsan Tebrikler’ ve ‘Bişey Var’ albümlerinde yayınladı. 2017 de “Derlemeler” albümünü çıkardı. Deniz Tekin ile yaptıkları ‘Transatlantik’ şarkısı uzun süre Spotify listelerinde kaldı. Ayrıca Sedef Sebüktekin, Nova Norda, Damla Eker, Dolu Kadehi Ters Tut, Eda Senceylik, Yigit Seferoglu, Ne Jupiter ve Umut Döven gibi isimlerle ortak projelerde bulundu. Türkçe folk ezgilerinden avrupai elektronik tınılara, herhangi bir müzik türüne kök salmayı reddeden Can Ozan, bugüne kadar 57 tane şarkı yayınladı. Geçen sene akustik şarkılardan oluşan “Dolunay” albümü dinleyicilerle buluştu.

ŞENCEYLİK KİMDİR?

şenceylik

Şenceylik, Eda Sena Şenceylan’ın müzik projesinin ismi ve kişisel lakâbıdır. Üniversite hayatı boyunca Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü’nde çok vakit geçiren Eda Sena Şenceylan, bu çevrede ‘Şenceylik’ diye çağrıldığından, müziğini bu isimle sunagelmiştir.

2013’ten beri kendi şarkılarını yapan Şenceylik’in Arel Koray Nalbant prodüktörlüğünde hazırlanan ilk EP’si “Çok Karışık”, 30 Haziran 2017’de tüm dijital platformlarda yayınlandı. Onu takiben, internette önceden 2015 yılında tekli olarak yayınlanmış olan dört eski şarkının toplanmasından oluşan “Eski Kayıtlar” EP’si 2018’de yayınlandı.

15 Kasım 2019’da Avrupa Müzik etiketiyle yayınladığı “Islık” ile birlikte, çıktığı yeni yolda içinden gelenleri söylemeye devam ediyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR