Ana SayfaHaberlerCava Grande'nin yeni EP'si "Serenity"

Cava Grande’nin yeni EP’si “Serenity”

Tan Tunçağ’ın solo projesi Cava Grande’nin yeni EP’si “Serenity”, sıcak vokalleri ve canlandırıcı ritimleriyle dikkat çekiyor.

2005 yılında kurulan Portecho grubundan tanıdığımız Tan Tunçağ, son dört yıldır Cava Grande adlı solo projesi kapsamında yaptığı üretimlerle öne çıkıyor. “Worm Universe” adlı albümün 2018’de yayınlanmasının ardından, 2019 yılında Cava Grande‘nin iki parçadan oluşan teklisi ‘Ghost/Vessels’ çıkmıştı. Bunları 2021 yılında yayınladığı “Hollow Shell” adlı ikinci albümü takip etti.

Tan Tunçağ şimdiyse ilk EP’si ile karşımızda. Kendisinin “melankolik IDM/elektronika” olarak tanımladığı alanda müzik üretimine devam eden Tunçağ, “Serenity” isimli ilk EP’sini yayınladı. Hüzünlü dans müziği olarak tarif edebileceğimiz “Serenity”de özellikle analog synthesizer’lar dikkat çekiyor. Sıcak vokalleri, canlandırıcı ritimleri ve melankolik sözleriyle dikkat çeken EP, aynı zamanda uluslararası başarı kazanmış iki sanatçının da rework’ünü içeriyor. İtalyan müzisyen Glanko ve İtalyan/Amerikan Oora, orijinal yorumlarıyla parçaya taptaze bir bakış açısı kazandırıyor. Albümde ayrıca akustik bir bonus versiyon da bulunuyor.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR