Ana SayfaHaberlerCaz Müziğin genç isimleri bu albümde!

Caz Müziğin genç isimleri bu albümde!

İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenen Genç Caz+ programına dahil olan genç müzisyenlerin bir araya geldiği albüm yayında!

Bildiğiniz üzere İstanbul Caz Festivali Genç Caz+ programıyla bu alanda üretimde bulunan genç isimlere yer açıyor ve seslerini duyurmalarına yardımcı oluyor. Festivalin Genç Caz+ finalistleri bu programa dahil olarak ilk profesyonel kayıtlarını yapma imkanına da sahip oluyor. İşte o albüm serisinin ikincisi olan “Genç Caz+ 22” bugün yayınlandı.

Albümde bu yıl düzenlenen 29. İstanbul Caz Festivali’nin Genç Caz+ finalistleri arasında bulunan altı grup yer alıyor. Henüz bir albüm yayınlamamış 30 yaş altı genç müzisyenler arasından seçilen isimler ise şöyle: İstanbul West Side Collective, Chai Moto, Elif Çohaz, Jelly Beans, Umut Veysel Demirtaş ve Always KNOW.

Babajım İstanbul Stüdyoları’nda gerçekleştirilen kayıtlarda genç cazcılara usta müzisyenler Volkan Öktem, Korhan Futacı, Selen Gülün, Deniz Taşar ve Ayşe Tütüncü eşlik etti ve albümün prodüktörlüğünü üstlendi. Albümün kayıt ve miks mühendisliği Burak Serter, kayıt asistanlığı Altuğ Poyraz, mastering’i Güven Ersoysal‘a ait. Albüm fotoğraflarını ise Muhsin Akgün çekti.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR