Ana SayfapopÇekirdek Kadro'dan 4 farklı doğum günü şarkısı

Çekirdek Kadro’dan 4 farklı doğum günü şarkısı

Benzersiz sahneleriyle alkışları toplayan renkli ekip Çekirdek Kadro bu kez “Happy Birthday” şarkısının 4 farklı versiyonuyla karşımızda. 

Daha önce Direnen Mızıkacılar adıyla bildiğimiz  Çekirdek Kadro, neovision etiketiyle yayınladıkları “Happy Birthday” serisi ile doğumgünlerini daha da eğlenceli bir hale getiriyor.

EP’de “Happy Birthday”in Uğur Yalçın Derin’in seslendirdiği “Arabesk”, Güney Özelkan’ın seslendirdiği “Trakya”, Cengiz Ünal’ın seslendirdiği “Angara” ve Pelin Dilek Özülkü’nün seslendirdiği “Rock” olmak üzere 4 farklı versiyonu var.

cekirdek kadrodan 4 farkli dogum gunu sarkisi2

“HAPPY BIRTHDAY” ŞARKISI NEREDEN ÇIKTI?

Orijinali ingilizce olan ve en az 18 dile çevrildiği bilinen “Happy Birthday to You” isimli şarkı ilk olarak bir anaokulu öğretmeni ve piyanist tarafından “Good Morning to You” ismiyle bestelendi. Şarkının bestelenme amacı anaokulu öğrencilerine yönelikti. Şarkı, Patty ve Mildred Hill isimli iki kız kardeş tarafından 1893 yılında bestelenmişti.

“Happy Birthday” şarkısının bir doğum günü şarkısına ne zaman dönüştüğü ve bu haliyle sözlerini kimin yazdığı bilinmiyor. Ama “Happy Birthday to You” ismiyle ilk olarak 1924 yılında bir kitapta basıldığı biliniyor. Şarkı, 1930’larda popülerleşmeye başladı. Dünyada bugüne kadar seslendirilmiş en ünlü şarkılardan biri oldu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR