Ana SayfaakustikCem Adrian'dan ''Çember'' yorumu

Cem Adrian’dan ”Çember” yorumu

11 Mart’ta Pasaj Müzik etiketiyle çıkacak “Yeni Türkü Zamansız” tribute albümünden Cem Adrian’ın yorumladığı ‘Çember’ yayınlandı.

Sözleri Murathan Mungan’a, bestesi Yeni Türkü kurucularından Selim Atakan’a ait olan ‘Çember’, Cem Adrian’ın eşsiz yorumuyla yeniden hayat buldu.

‘Çember’, Cem Adrian’ın güçlü yorumu ve aranjörlüğünde en yalın haliyle sevenleriyle buluşuyor. Sadece piyano ve kendi vokallerini kullanarak, şarkının temelini koruduğunu belirten Cem Adrian, Yeni Türkü Zamansız projesi ve “Çember” ile ilgili duygularını şöyle aktardı:

Yeni Türkü’ye olan sevgim ve saygımdan dolayı tabi ki insan biraz stres altına giriyor. Bu kadar kült bir şarkıyı, tekrar yorumlamak aslında çok cesurca. Samimi bir versiyon olmasını istedim ve sadece piyano kullandım. Şarkının tamamen farklı bir versiyonu gibi görünse de, aslında şarkının temelindeki her şeyi korumuş olduk.”

Bugüne kadar albümden Melek Mosso “Karanfil”i, Hayko Cepkin “Destina”yı, Sura İskenderli “Sezenler Olmuş”u seslendirmişti. Albümdeki diğer isimlerin hangi şarkıları seslendirdiği ise henüz gizemini koruyor.

Yeni Türkü Zamansız_cover

 

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR