Ana SayfaHaberlerCem Adrian’dan yeni şarkı: ‘Sızı’

Cem Adrian’dan yeni şarkı: ‘Sızı’

Cem Adrian merakla beklenen yeni albümü “Tuz Kral’ın Yağmur Duası”ndan yeni bir şarkı daha paylaştı. Geçtiğimiz ayın başında ‘Bu Gece Benimle Ölür Müsün’ü sevenleriyle paylaşan sanatçı, şimdiyse albümden ikinci tekli ‘Sızı’yı yayınladı.

Yerli alternatif sahnenin uzun yıllardır en sevilen isimlerinden olan Cem Adrian hayranlarının yolunu gözlediği yeni albümü “Tuz Kral’ın Yağmur Duası”ndan bir parçayı daha gün yüzüne çıkardı. Bestesi, sözleri ve düzenlemesi Adrian’a ait olan ‘Sızı’ çıkması beklenen albümün ikinci teklisi oldu. Tüm dijital platformlardan yayınlanan şarkı yeni albümün neye benzeyeceğine dair de önemli ipuçları taşıyor.

Şubat ayının başında yayınladığı ilk teklisi ‘Bu Gece Benimle Ölür Müsün’ün ardından gelen ‘Sızı’ ile birlikte sanatçı uzun zamandır üzerinde çalıştığı albümü parça parça hayranlarıyla buluşturuyor. Cem Adrian, gelecek olan “Tuz Kral’ın Yağmur Duası” adlı yeni albümünü “masalın tamamlanması gereken son eksik parçası” olarak tanımlıyor. İlk kez yedinci albümde hikayesini anlatmaya başladığı “Tuz Kral”ın hikayesinin bu albümle sona ereceğini belirten Adrian merakla beklenen albümü şu sözlerle ifade ediyor: “Bu albümü tüm kayıp çocuklara bir borç, kendim için bir görev, bitirilmezse çok uzun bir masala haksızlık, o masalın tamamlanması gereken son eksik kalan parçası olarak görüyorum. Yaklaşık 10 yıldır bu albüm için yazıp kenara attığım, üzerinde çalıştığım, defalarca silinip baştan yazılan, asla toparlanamayan şarkılarla, sanki bile bile geciktirilmek istenen bir veda gibi… Erimekten korkmayan bir Tuz Kral’ın yağmura teslimi…”

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR