Ana SayfaalternatifCem Özel'den yeni bir EP: Esra

Cem Özel’den yeni bir EP: Esra

Bir zamanlar Wufi grubuyla tanıdığımız Cem Özel, uzun bir aradan sonra Esra adını verdiği üç şarkılık yeni bir EP’yle yeniden karşımızda. 

Sony Music Türkiye etiketiyle bugün yayınlanan Esra EP’sinde “Esra”, “Aşk mı Olur” ve “Sallanmalı” şarkıları yer alıyor. Tüm söz, beste ve düzenlemeler sanatçının kendisine ait.

Esra EP’sinde yer alan şarkıları aslında Aşk Ölmez albümünün kayıtları sırasında yazdığını söyleyen sanatçı, şarkıları uzun bir demlendirme süresinin ardından dinleyiciye sunuyor. Ep’nin çıkış şarkısı Esra için; “Esra şarkısı bir aşkı ve alışkanlığı başka bir aşk ile bitirmek ve bu noktada yaşanan buruk heyecan ile ilgili” diyor. Mahmut Albulak ile Blue Kite’da kaydedilen Serkan Emre Çiftçi’nin trompet performansı da dikkat çekici.

cemozel esra ep2

“Epey uzun zamandır farklı şekillerde defalarca kaydettiğim bu şarkının sonunda vizyonumdaki hale gelebilmesinde en büyük etkenlerden biri bu trompet performansı oldu. ‘Sallanmalı‘yı ise Özgür Çıtır’ın gitar partileri süsledi. EP’de yer alan şarkıların tüm performans, kayıt ve prodüksiyonunu kendim yaptım ve bu süreçte çalışma şeklimde önemli değişiklikler yaptım; bilgisayarımı ve müzik prodüksiyonunda kullanımını normalize ettiğimiz bütün programları düzenimden çıkardım. Dolayısıyla EP hem kişisel hayatımda hem de bir müzisyen olarak yolculuğumda benim için bir mihenk taşı oldu.”

Kapağıyla da EP’nin dünyasını yansıtan Cem Özel anlatıyor: “Dövmesini de taşıdığım krizantem (kasımpatı) çiçeğinin bu EP’ye uygun bir kapak olacağını düşündüm. Krizantem farklı kültürlerde yas ve ölümden, mutluluk ve tutkuya kadar birçok anlamı olan, aynı zamanda Konfüçyüs felsefesinde özel yeri olan bir güz çiçeği. Tasarımcı Yağmur Altan, kendi çizgisinden ve fikirlerinden de çokça katarak bu kapağı EP’nin ruhuna müthiş uyumlu bir şekilde gerçeğe dönüştürdü.”

Cem Özel’in üç yeni şarkıdan oluşan Esra EP’si bugün tüm dijital platformlarda yayında.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR