Ana SayfaHaberlerCeylan Ertem 'O Son Kusura Bakacaktık' diyor

Ceylan Ertem ‘O Son Kusura Bakacaktık’ diyor

Ceylan Ertem’in bugün yayınlanan son teklisi ‘O Son Kusura Bakacaktık’, bu yaz herkesin diline dolanacağa benziyor.

Zeynep SİPAHİ / [email protected]

Bana kalırsa Ceylan Ertem‘in güçlü sesi ve yorumunun yanı sıra şarkılarında tüm duyguları en hakiki şekilde işlemesi ve dinleyicinin onları ta içinde hissetmesini sağlaması en büyük özelliği. Hele söz konusu isyan ve kırgınlık olunca…

2021 yılında çıkardığı son teklisi ‘Sis’in ardından “Bergen Saygı Albümü”nde ‘Benim İçin Üzülme”yi seslendirip sonrasında da Haluk Levent‘le birlikte üç tekliye imza atmış olsa da biz tam da bugünü yani yeni şarkısını çıkaracağı günü bekliyorduk.

Adını bir duvar yazısından alan ‘O Son Kusura Bakacaktık’ teklisi bugün yayınlandı. Sözü ve müziği Ceylan Ertem‘e ait olan şarkının sözleri ise kötülüklere ve cehalete karşı isyanı dile getiriyor:

“Kötüye inanmayacaktık
Bunları naşlatacaktık
Cahili taşlatacaktık
O son kusura bakacaktık”

Şarkının dans ritimleri içeren altyapısı ise bu sert sözlere rağmen insanın içini kıpır kıpır yapmaya yetiyor da artıyor. Tabii bunda şarkıda Ertem‘e eşlik eden yetenekli caz-R&B sanatçısı Deniz Taşar‘ın rap performansının da etkisi var.

Yeni şarkısı için Ceylan Ertem, “Tüm kötülüklerden ve cehaletten bıkmışların marşı gibi. Son pişmanlık fayda etmez, ah o son kusura bakacaktık diye dizleri dövmemek için tüm kötücülleri hayatımızdan bir an evvel çıkaralım” diyor.

Geniş bir dansçı kadrosunun yer aldığı video klibin yönetmenliğini Aytekin Yalçın, styling’ini ise Gabriele Papi üstlendi.

Şarkı bugün tüm dijital platformlarda yayında. Hala dinlemediniz mi?

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR