Ana SayfaalternatifCeylan Ertem'den "Sis" geliyor

Ceylan Ertem’den “Sis” geliyor

Alternatif sahnenin köklü isimlerinden Ceylan Ertem, 19 Mayıs’ta yayınlanacak yeni şarkısı “Sis” için geri sayımda. 

“Sis” için şöyle diyor Ertem:

‘Üzerinde yaşadığım dünyadaki halklar mutluysa mutluyum. Aslında bu demek oluyor ki hiç bir zaman tam olarak mutluluğu yakalayamıyorum. Çünkü etrafımda çok fazla acı var. Çok fazla üzüntü, hoşgörüsüzlük ve vicdansızlık var. Kötü ruhlu insanların yaptığı zulümler sebebiyle her gün bir yerden bir tokat yiyorum. Tokat yedikçe, itildikçe, hayal kırıklığına uğradıkça da şarkı yazma isteği duyuyorum. Bu yoğun hisler ile boğuşurken yazdığım bir şarkı Sis. Önümü görememek duygusunun mutsuzluğunu yenmeye çalıştığım bir iç döküm. Ama umuyorum ve biliyorum ki, bir gün bu sis dağılacak, üstelik az kaldı, zamanı gelecek ve mutlu olacağız. Zira; umut susmayan bir şarkı’

Şarkının söz ve müziği Ceylan Ertem’ e, düzenlemesi Çağrı Sertel’ e ait. Piyanolarda ve elektronik seslerde yine Sertel yeteneğini konuşturuyor. Şarkıda bir koro yer alıyor ve bu koroyu memleketin önde gelen değerli sesleri oluşturuyor.

Duygu Soylu, Dünya Kızılçay, Elif Sanchez, Can Bora Genç ve Ece Şeşen’den oluşan bu sesler şarkıya etkili bir güç katıyorlar.

Sis canlı olarak, Çağrı Sertel’in evinde kaydedildi. Bu kayıt anlarını Selim Çotal kameraya aldı ve ölümsüzleştirdi. Kayıt Baran Göksu’ya, mix ve mastering ise Feryin Kaya’ya ait.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR