Ana SayfaHaberler"Cezailer" aramızda!

“Cezailer” aramızda!

29 Eylül’de yayına girecek “Cezailer”, hem kurgusu hem de senaryosuyla dizi sektörüne farklı bir soluk katacağa benziyor.

Yayınlanmadan merak uyandıran ve üstüne konuşulmaya başlanan “Cezailer” dizisinin bugün, başrol oyuncularının da katılımıyla, lansmanı gerçekleşti. Murat Can Oğuz‘un yönetmenliğini üstlendiği ve Ayberk Çınar‘ın ise senaryosunu yazdığı “Cezailer”‘de Yiğit Özşener ve Rıza Kocaoğlu başrolü paylaşırken, onlara Esra Bezen Bilgin, Ushan Çakır, Onur Ünsal, Hayal Köseoğlu gibi başarılı isimler eşlik ediyor.

İlk iki bölümünü izleme şansını yakaladığımız dizi, bir psikiyatristin meşhur Rosenhan Deneyi’ni Türkiye’de uygulamak için hasta kılığında bir akıl hastanesine yatmasını ve ardından gelişen olayları konu ediniyor. Dizi konusu itibarıyla klişe gibi görünse de gerek oyunculuk gerekse kurgu açısından, izleyiciyi adeta diziye dahil etmesiyle, farklı bir deneyim sunuyor, tabii işin içine espri katılmış olması ise izlerken çoğu zaman kahkaha atmanızı sağlıyor.

Basın gösteriminin ardından dizide Rosenhan Deneyi’ni uygulamayı hedefleyen psikiyatristi canlandıran Yiğit Özşener projeyle ilgili olarak, “Cesur bir proje olarak tanımlıyorum “Cezailer”i. Umarım cezailer bir yerlerde hala gizlenmekte olan başka cesur insanların da ortaya çıkmalarına sebep olur ve bizim bundan sonraki üretim hayatımızda bizleri mümkün olanın ya da kabullendiğimizin ötesine götürür” açıklamasında bulundu.

6 bölümden oluşan mini diziyi 29 Eylül’den itibaren Gain‘de izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR