Ana SayfaMüzikChester Bennington olmadan 5 yıl

Chester Bennington olmadan 5 yıl

Chester Bennington olmadan koskoca 5 yıl geçti. Sene 2000, 12 yaşındayım. Linkin Park’tan ‘In The End’ çıkıyor. Birçok şarkının yer aldığı, kafamın içindeki “hayatımın şarkısı!” playlist’inin en nadide köşesine yerleşiyor. Sonraları zaten Linkin Park hayranı oluyorum. Sene 2009, 21 yaşındayım. Linkin Park Rock’n Coke‘a geliyor. O dönem Blue Jean dergisinde çalışıyorum. “Acaba röportaj verirler mi?” diye düşünürken talihli ben oluyorum ve Chester Bennington ile telefonla röportaj yapıyorum. (Hatta internette buldum şimdi, şuradan okuyabilirsiniz.) Yine sene 2009, konserde en öndeyim, kuliste tanışıp sohbet ediyorum. Hala da açıp açıp izlerim o konserin kayıtlarını. Sene 2017, 29 yaşındayım. Tatildeyim. Chester Bennington’ın intihar haberini okuyorum. Çok yakın arkadaşı Chris Cornell‘in intiharından birkaç ay sonra ve tam da Cornell’in doğum gününde…

İpek ATCAN / [email protected]

Ben garip bir şekilde olaylar, müzikler ve konserler sayesinde tarihleri acayip aklımda tutarım. Kerterizim bunlardır. Ne kadar çok müzisyen, ne kadar çok söz ve ne kadar çok konser hayatlarımıza dokunuyor aslında böyle düşününce. İşte Linkin Park da onlardan bir tanesi benim için. Canlı izleyebildiğim için, çıktıkları döneme denk geldiğim için ve bazı duygularımı ifade etmeme yardımcı oldukları için kendimi şanslı hissediyorum. Gelin Chester Bennington‘ın aramızdan ayrılışının 5. senesinde sadece Linkin Park‘la değil, yer aldığı diğer gruplarla da onu hatırlayalım.

Linkin Park – Numb

Kısa, etkileyici ve o konserde yer almayanları üzme potansiyeli olan bir video ile başlayayım istedim, ‘Numb’. Gelmiş geçmiş en iyi Linkin Park şarkılarından biri olduğunu düşünüyorum.

Dead by Sunrise – Let Down

Chester‘dan bahsederken yan projesi Dead by Sunrise‘dan bahsetmemek olmaz. İlk albümleri “Out of Ashes”ı 2009 yılında çıkarmışlardı. Bir şekilde üretimleri azalsa da Chester‘ın ölümüne kadar devam eden bir projeydi

Grey Daze – B12

2017 yılında Grey Daze tekrar bir araya gelme kararı alıyor ve yeni bir albüm kaydediyor. Ve 20 yıl sonra ilk kez beraber sahneye çıkmalarından 2 ay önce Chester Bennington intihar ediyor. Önce albümün çıkışı duruyor ama ardından Chester‘ın anısına yayınlamaya karar veriyorlar.

Stone Temple Pilots – Out of Time

2013’te solistleri Scott Weilend ile yollarını ayıran Stone Temple Pilots o dönem Chester Bennington ile çalışmaya başlıyor. Beraber bir şarkı da kaydediyorlar, ‘Out of Time’. Bu beraber çalışma süreci Chester‘ın, Linkin Park’a tekrar yoğunlaşması ile son buluyor.

Linkin Park – In The End

Kapanışı ise tabii ki pek sevdiğim, birçoğumuzun hayatına Linkin Park‘ı sokan şarkı ile yapıyorum. ‘In The End’. Vedanın zamanlısı, zamansızı var mı bilmiyorum ama güzeli olmadığı bir gerçek.

Chester Bennington'ın ardından
LAS VEGAS, NV – MAY 20: Musican Chester Bennington of Linkin Park arrives at the 2012 Billboard Music Awards held at the MGM Grand Garden Arena on May 20, 2012 in Las Vegas, Nevada. (Photo by Jon Kopaloff/FilmMagic)
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR