Ana SayfaMüzik“Çiçeklerimi kendim alabilirim” diyen ayrılık şarkıları

“Çiçeklerimi kendim alabilirim” diyen ayrılık şarkıları

Yeni şarkısı ‘Flowers’ ile bir haftada 100 milyondan fazla dinlenmeye ulaşarak Spotify rekorunu kıran Miley Cyrus yeni hit’iyle aklımıza diğer ayrılık şarkılarını getirdi. Bu sebeple biz de ayrılık sonrası kendi kendine de mutlu olabilen şarkılardan bir demet hazırladık.

“Çiçeklerimi kendim alabilirim,
Kuma adımı kendim yazabilirim,
Kendimle saatlerce konuşabilirim,
Senin anlamayacağın şeyler anlatabilirim.”

2023’ün henüz ilk ayını geride bırakırken Miley Cyrus’ın bu sözleri şimdiden yılın marşına dönüştü. Dinlenme rekoru kıran ‘Flowers’ ayrılık sonrası “kendimi senden daha iyi sevebilirim” diyen ve dillere dolanan bir şarkı olarak gündeme oturdu. Konu buyken sizler için geçmişte aynı şekilde “sensiz de iyiyim” ya da “tek taşımı kendim aldım” diyen şarkılardan bir seçki hazırlayalım dedik.

‘thank u, next’ – Ariana Grande

“Biraz hızlı gittiğimi söylüyorlar, biliyorum,
Ama bu sonuncu olacak,
Çünkü onun adı Ari”

Ayrılık sonrası “beni en iyi yine ben severim” dedirten en meşhur şarkılardan biri de Ariana Grande‘nin ‘thank u, next’ şarkısıydı. Sanatçı kendi ismini vererek hemen yeni bir aşka başladığını söylüyor ve bunun ne kadar iyi hissettirdiğini vurguluyordu.

‘So What’ – P!nk

“E, ne olmuş yani?
Ben hala bir rock yıldızıyım,
Rockçı huylarım var,
Ve artık yok sana ihtiyacım”

P!nk’in en sevilen hit’lerinden biri olan ‘So What’ da bir ayrılık sonrası senaryosu anlatıyordu. Şarkıyı videosuyla birlikte dinlemek yer yer bazı sözlere ironi de katmıyor değil gerçi.

‘Irreplaceable’ – Beyoncé

“Hemen yarın senden bir tane daha bulabilirim,
Bu yüzden sakın bir saniye bile,
Yerinin doldurulamaz olduğunu düşünme”

To the left, to the left… En acımasız ve doğrudan ayrılık şarkılarından Beyoncé’nin ‘Irreplaceable’ı bu konuda gerçek bir marşa dönüşmüştü.

‘Smile’ – Lily Allen

“En kötü, bir süre kötü hissederim,
Ama sonra gülümserim,
Yoluma devam eder, gülümserim.”

Acımasızlık demişken 2000’ler pop müziğinin gözü kara şarkı yazarı Lily Allen geliyor tabii hemen akıllara. İlk büyük hit’i ‘Smile’ da şarkıcının mizah anlayışını ve beste yeteneğini en iyi gösteren örneklerden biriydi.

‘İyileşiyorum’ – Sertab Erener

“Bir kere özgür hissediyorum kendimi,
Çapraz yatıyorum yatakta,
‘Oh be’ diyorum, ‘Her şey tamamen benim artık’”

Yer yer ironi taşıyan bir diğer örnek de bizim buralardan. Sertab Erener bu ayrılık şarkısında olabildiğince dürüst ve lafı dolandırmadan derdini anlatıyordu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR