Ana SayfaalternatifCihan Bilgin'den yeni şarkı "Neyse Ne"

Cihan Bilgin’den yeni şarkı “Neyse Ne”

Alternatif sahnemizin kıymeti bilinmesi gereken müzisyenlerinden Cihan Bilgin; indie, blues ve pop öğelerinin yer aldığı yeni single’ı “Neyse Ne”yi BBI Music Co. etiketiyle yayınladı. 

Bir karadeliğin merkezinden aldığı bilinmezliği indie, blues ve pop ile çarpıştıran Cihan Bilgin, tekrarlı sololar, ilginç hikayeler ve sade ritimler eşliğinde bağımsız müzik dinleyicisine ulaşmayı amaçlıyor.

Cihan Bilgin ya da gerçek adıyla Taha Cihan Saldıraner, 1989’da Kadıköy’de doğdu. 2013’te akustik gitar merkezli şarkılarını yayımlamaya başladı. “Tamam O Zaman” ve “Galaksiler” gibi dönemin indie rock, synth pop tınılarına hakim müzik gruplarında vokal/gitar olarak İstanbul’un kült sahnelerinde birçok konser verdi. Sofar (İstanbul) konserindeki “Kraterler” performansıyla dikkatleri üzerine çekti, aynı parçanın prodüktörlüğü Ozan Kınasakal tarafından yapılan versiyonu ile yönetmenliği Tolga Tarhan tarafından hazırlanan klibi ise 2020 yılında yasal tüm platformlarada yerini aldı.

2021 yılında “Her Şey Yolundadır Umarım” isimli mini belgesel ve aynı adı taşıyan akustik albüm ile ses veren Cihan Bilgin, prodüktörlüğü Soft Analog grbundan tanıdığımız Ömer Çelik tarafından yapılan “Neyse Ne” isimli son teklisini BBI Music Co. etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sundu.

BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR