Ana SayfaalternatifCihan Mürtezaoğlu'ndan yeni EP Belli Olmaz'a geri sayım

Cihan Mürtezaoğlu’ndan yeni EP Belli Olmaz’a geri sayım

Cihan Mürtezaoğlu’nun dördüncü EP‘sinin ilk teklisi Belli Olmaz, DokuzSekiz Müzik yapımcılığında tüm dijital platformlarda yayınlandı.
Alternatif müzik içerisinde söz yazarı, besteci ve aranjör kimliğini güçlü şekilde taşıması ile en önemli isimlerden biri olan Cihan Mürtezaoğlu, karantina döneminde yayınladığı son projesi Hafif Masal’ın ardından, 12 Mart’ta 5 şarkıdan oluşan yeni EP‘si Belli Olmaz ile geri dönüyor.
Sanatçı Mart aynında yayınlanacak yeni EP’si ile aynı adı taşıyan şarkısı Belli Olmaz’ı, hikayesini kurgulayıp, yönetmenliğini yaptığı tematik klibi ile, müzik severlerin beğenisine sundu. Görüntü yönetmentliğini Yunus Emre Hamiş üstlentliği video klipte, gizemli şövalye karakteriyle oyuncu Billur Melis Koç’u izliyoruz. 
 
70’li yılların ilk yarısından rock ve Anadolu rock etkilerini, günümüzün alternatif ve indie anlayışları ile kendine has üslubunu ortaya koyarak birleştiren Cihan Mürtezaoğlu, synth, gitar ve davul öğelerinden oluşan ‘Belli Olmaz’ ile retro çağrışımlı kelimelerin ve melodilerin günümüzde geçerliliğini kaybetmediğini bir kez daha kanıtlıyor. 
BENZER İÇERİKLER

EN ÇOK OKUNANLAR

ÖZEL DOSYALAR